Διαπιστωση φυλου καναρινιου

Συζήτηση με θέμα Διαπιστωση φυλου καναρινιου, που ξεκίνησε από giorgos6, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 2 Ιουλ 2014.

1. giorgos6

giorgos6 PB New Member

Αγορασα πριν 2 μηνες περιπου ενα καναρινι 6 μηνων οταν το αγορασα και τωρα ειναι 8 μηνων...δεν επρεπε να εχει αρχισει να κελαηδαει?επειδη μου το πουλησε για αρσενικο για αυτο ρωταω..μηπως δεν ειναι αρσενικο?

2. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Δεν μπορουμε να ξερουμε χωρις φωτογραφια
    Ανεβασε μια για να σου πουμε :)

3. giorgos6

giorgos6 PB New Member

με ποιο προραμμα ανεβαζω τις φωτογραφιες?

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Αν δεν είναι πυρωμένο δύσκολο να το καταλάβουμε.. Που ξέρεις ότι είναι 8 μηνών?? Δαχτυλίδι φοράει?? Αν όντως είναι 8 μηνών θα έπρεπε να σαλιαρίζει...

5. giorgos6

giorgos6 PB New Member

ετσι μου ειπε αυτος που το αγορασα..δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι 8 μηνων..με ποιο προγραμμα μπορω να ανεβασω τις φωτογραφιες για να μου πειτε τις γνωμες σας?

6. giorgos6

giorgos6 PB New Member

7. lefteris13

lefteris13 PB New Member

δηλαδη ο αλλος για να ταν 6 μηνων οταν το πηρες εκανε αναπαραγωγη το φθινοπωρο μου φαινεται δυσκολο σιγουρα δεν ειναι σωστο απ την αλλη ο καθενας κανει οτι του κατεβει.πολυ πιθανο να μην ειναι αυτη η πραγματικη του ηλικια, παντως γενικα περιπου στο 6μηνο και μετα εχουν κανονικο κελαηδημα, ξεκινουν σαλιαρισμα συνηθως το 2ο μηνα της ζωης τους κατα βαση τα αρσενικα και σταδιακα τους επομενους μηνες καθαριζουν οι φωνες και ολοκληρωνεται-τελειοποιειται το ρεπερτοριο.

8. giorgos6

giorgos6 PB New Member

ναι αλλα ποτε περιπου γεννηθηκε???και ποτε θα αρχισει να κελαηδαει??

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Που να ξέρουμε εμείς πότε γεννήθηκε?? Δαχτυλίδι φοράει στο πόδι??
    Αν είναι αρσενικό και είναι πάνω από 6 μήνες θα έπρεπε να κελαηδάει.. Βέβαια μην ξεχνάς και την πτερόροια που μπορεί να μην κελαηδάει.... Βλέπεις φτερά κάτω??

10. giorgos6

giorgos6 PB New Member

ναι σημερα βρηκα καποια φτερα κατω..το ξερω τωρα δεν θα κελαηδησει..πριν αρχισει την πτεροροια δεν επρεπε να καλαηδαει εστω και λιγο???

Μοιραστείτε

Φόρτωση...