Δευτερο ζευγαρωμα γκλοστερ, ποτε μπορω να τα βαλω παλι;

Συζήτηση με θέμα Δευτερο ζευγαρωμα γκλοστερ, ποτε μπορω να τα βαλω παλι;, που ξεκίνησε από dim74, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 26 Μαϊ 2009.

1. dim74

dim74 PB New Member

εχω εναν αρσενικο γκλοστερ consort πρασινο και ενα θηλυκο σκουφατο cinnamon.τα ζευγαρωσα για πρωτη φορα και ειχα 4 αυγα.το ενα ηταν ασπορο,τα αλλα δυο πεθαναν στην φωλια και εχει μεινει ενα που ειναι δυο εβδομαδων περιπου και ειναι μια χαρα(δεν ξερω τι ειναι ακομα!).τα εχω στην ζευγαρωστρα με τον αρσενικο χωρια εδω και μερες.μπορω να τα βαλω να ζευγαρωσουν παλι?ποτε πρεπει?

2. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Προσωπικη μου γνωμη ειναι να μη τα ξαναβαλεις γιατι ηδη αρχισαν οι ζεστες..
    Αν τελικα τα ξαναβαλεις εδω τα λεει αναλυτικοτατα
    Απο την πρώτη γέννα στη δεύτερη

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 10 Ιουλ 2016
  3. sainer

sainer PB New Member

κατρχην γιατι χωρισες το νεοσσο και το ζευγαρι?μπορουσαν να ειναι ολα μαζι!για να τα ζευγαρωσεις τωρα πρεπει να μας πεις τη θερμοκρασια εχεις εκει που ειναι τα πουλια!αν τα εχεις εξω καλυτερα του χρονου αν τα εχεις μεσα και η θερμοκρασια του δωματιου ειναι κατω απο 25 βαθμους κελσιου ισως να προλαβεις 1 γεννα και τελευταια ακομη!

4. dim74

dim74 PB New Member

τα χωρισα επειδη ετσι μου ειπαν πως ειναι καλυτερα!μεσα στο σπιτι εχω την ζευγαρωστρα...σχετικη δροσια εχει...

5. sainer

sainer PB New Member

ισως κατω απο αλλες συνθηκες να ηταν καλη κινηση να τα χωρισεις ομως τωρα τελειωνει η περιοδος αναπαραγωγης και δεν εχεις χρονο.

6. dim74

dim74 PB New Member

επειδη καποιοι το ζητησαν...η μαμα...

Συνημμένα Αρχεία:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...