Δεν είναι πολλά τα 200€ για Κουάκερ 5 μηνών;

Συζήτηση με θέμα Δεν είναι πολλά τα 200€ για Κουάκερ 5 μηνών;, που ξεκίνησε από Σ.Φωτης, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Αυγ 2014.

1. Σ.Φωτης

Σ.Φωτης PB New Member

Ψάχνω για κουακερ , βρήκα εδώ Θεσσαλονίκη 5 μηνών από μαγαζί 200Ε .νομίζω ότι είναι πολλά,εσείς τι λέτε; ευχαριστώ.

Τώρα πάλι Θεσσαλονίκη 140Ε .είναι πολλά ναι η όχι;8 μ μηνών μου είπε και λέει 20 λέξεις.πείτε μου γνώμες.Ευχαριστώ.

2. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Νομιζω πως 140ευρω για το συγκεκριμενο ειδος και μαλιστα εχοντας ηδη αρχισει το πουλι να μιλαει,ειναι καλα..

3. Σ.Φωτης

Σ.Φωτης PB New Member

Ευχαριστώ.Και μια ερώτηση ακόμα.Πρέπει το κλουβί να είναι 70χ70χ1μ;

4. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Γενικα οσο πιο μεγαλο,τοσο το καλυτερο..Ειναι παπαγαλοι δραστηριοι,που χρειαζονται αρκετο χωρο.

5. Σ.Φωτης

Σ.Φωτης PB New Member

Γεια σας.140 Ε Ο μονκ, 75Ε το κλουβί.40 Ε τροφές.αγαπητέ μου καλύτερες τιμές δεν υπάρχουν;έστω κάτι δώρο; Τελικά μου φέρθηκε σκαρτα σηκώθηκα και έφυγα.εσείς τι λέτε;τιμές τρελές.

6. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Αν πηγες σε pet city, οι τιμες μου φαινεται λογικο να ειναι τσιμπιμενες..Νομιζω πως η τιμη του παπαγαλου αλλα και του κλουβιου, για τις συγκεκριμενες διαστασεις, ηταν οκ..Η τροφη 40ευρω;!o_O

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Συγγνώμη αλλά η αγορά παπαγάλου και όλων των αξεσουάρ τόσο πάει! Ένας παπαγάλος είναι ακριβό ζώο.. Και όχι μόνο για την απόκτησή του αλλά και στη συνέχεια! Πες ότι σου χάρισαν ένα μονκ.. Και αν αρρωστήσει? Ξέρεις πόσα έξοδα έχει η ιατροφαρμακευτική τους φροντίδα?? Πολλοί κάνουν στους παπαγάλους τους προληπτικούς ελέγχους και κατά τη γνώμη μου πολύ καλά κάνουν! Όλα αυτά κοστίζουν.. Οι παπαγάλοι είναι ακριβά κατοικίδια και πόσο μάλλον οι μεγάλου μεγέθους! Γιατί δεν παίρνεις ένα budgie?? που και εκπαιδεύσιμα είναι και πολύ φιλικά και πολύ οικονομικά!

8. Σ.Φωτης

Σ.Φωτης PB New Member

Αγαπητή Αλίκη εύχομαι να είσαι καλά.Εάν έχεις παιδιά πρέπει να γνωρίζεις.....Έχω 4.κατάφερα και τα έπεισα από ζακο σε μονκ.είχαμε μπατζι,δεν το ήθελαν.

Εύχομαι ο Θεός να σας έχει όλους και όλες καλά.

9. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Δεν το ηθελαν;Καθε ζωο που περνουμε πρεπει να το φροντιζουμε και να το αγαπαμε..Υποθετω ειναι μικρα τα παιδια σου,πρεπει να τους το μαθεις αυτο :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...