Δείτε και κουφαθείτε

Συζήτηση με θέμα Δείτε και κουφαθείτε, που ξεκίνησε από astrapogiannos, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 27 Ιαν 2008.

1. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

2. Frania

Frania PB Member

Ήμερη καρδερίνα

θεε μου αυτος ο ανθρωπος ειναι πολυ τυχερος, αυτο ητανε το αποφασισα τετοιο πουλακι θα παρω.

3. muthos

muthos PB New Member

Ήμερη καρδερίνα

πολυ καλο φιλε μου αλλα για δητε και αυτο

4. skytiger

skytiger PB New Member

:eek::cool14:απο αυριο θα παω στον γιατρο να κοιταξει τα ματακια μου μετα απο αυτα τα βιντεο που ειδα...ζηλευωωω θελω κ εγω να κανουνε ετσι τα μικρουλια μου συγχαριτηρια μου στους κυριους του βιντεο που εξημερωσαν τοσο καλα τα πουλια τους

5. dkard

dkard PB New Member

Τέλειο. Θα αισθανόμουν μεγάλη ευτυχία αν μπορούσα κι΄εγώ

6. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Υπάρχει τρόπος εκπαίδευσης των πουλιών και πλήρης εξημέρωσης τους.
    Για παράδειγμα παίρνεις τις ταΐστρες από το κλουβί με το πουλάκι για τρεις ώρες και μετά του προσφέρεις φαγητό με ένα κουταλάκι.
    Το πουλί φοβάται να πλησιάσει αλλά αν είναι πεινασμένο τρώει από το κουτάλι, αυτό επαναλαμβάνεται μερικές ημέρες και μετά κρατάμε τη λαβή του κουταλιού πιο κοντά μέχρι που φτάνει το πουλί να τρώει μέσα από το χέρι μας...

7. dkard

dkard PB New Member

Έχεις εκτελέσει αυτή την διαδικασία και είχε καλά αποτελέσματα ή το έχεις διαβάσει ή στο έχουν πεί άλλοι που το έκαναν.

Όμως δεν είναι λίγο βάρβαρο να αποσύρεις το φαγητό από το πουλί; Βέβαια δεν είναι και πολλές οι ώρες που προτείνεις αλλά ...

8. fotis1960

fotis1960 PB New Member

Καλησπερα.
    Βασικη αρχη της εξημερωσης ολων των ζωων και πτηνων,για να γινουν οικοσιτα,
    ηταν απο αρχαιοτατων χρονων,η χορηγηση τροφης.
    Τωρα αν ειναι βαρβαρο η οχι,σηκωνει πολλη συζητηση.

ΦΩΤΗΣ

9. Pigaki

Pigaki PB New Member

Βασικη αρχη ειναι υπομονη και αγαπη!

10. Πες μας τι πινουν και στα δικα μας δεν δινουν ! AMAZING

11. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

[SIZE=-1]Ανάγκα και οι Θεοί πείθονται !
    [SIZE=-1]Δεν είμαι σε καμιά περίπτωση υπέρ της κακοποίησης των ζώων αλλά να πω την αμαρτία μου το δοκίμασα μια φορά σε λουγαράκι (έκλεψα εκκλησία δηλαδή) και το αποτέλεσμα ήταν να φάει απ το χέρι μου με την πρώτη προσπάθεια ![SIZE=-1]

Μοιραστείτε

Φόρτωση...