Δείτε αυτό το αβγό και πείτε μου

Συζήτηση με θέμα Δείτε αυτό το αβγό και πείτε μου, που ξεκίνησε από muthos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 11 Μαϊ 2007.

1. muthos

muthos PB New Member

καλησπερα παιδια θα ηθελα να δειται το παρακατω αυγο και να μου πειτε τι ειναι αυτη η μεμβρανη?να σημηωσω εγυβε σε 3 αυγα και τα εσπασε η καναρα ακριβος την ημερα που επρεπε να εκολαφθουν

Συνημμένα Αρχεία:

2. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Λυπαμαι muthos.!.μονο το φλυτζανι ξερω..το αυγο δεν το ξερω!:D...:D..:D

3. paoki72

paoki72 PB New Member

Σοφια καθε πρωι που πινω καφε μου βγαζει το φλυτζανι ενα τετοιο αυγο. Τι ειναι πες μου σε παρακαλω? :D

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

.....t:.....

5. dhmhtrhs13

dhmhtrhs13 PB New Member

Μου εχει τυχει κ εμενα φιλε το ιδιο περιστατικο..

για να πω την αληθεια δεν ξερω αν οφειλεται σε ελλειψη ασβεστιου η σε σωματικη διαταραχη( αποβολη). Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, αλλα η καναρα μου δεν ειχε αντεξει πανω απο 2 μερες μετα απο το γεγονος αυτο..

6. muthos

muthos PB New Member

φιλε Δημητρη εμενα η καναρα ειναι πολυ ζωηρη τι να παω δεν ξερω

7. theorodos

theorodos PB New Member

εγω την πάτησα και σήμερα έτσι δευτερη μέρα στην σειρά.
    Αμέσως (καλού-κακού) έβαλα το χώρισμα στην ζευγαρώστρα, έκλεισα το πορτάκι της φωλιάς και της εβαλα αυγουλάκι και βιταμίνες (σταγόνες).

Σκοπευω να την αφήσω καμμία εβδομαδα μόνη της να πάρει τα πάνω της και ξαναβλέπουμε...

8. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Σουλιοκόκκαλο και grit ,έχεις στο κλουβί ?

9. goulhs

goulhs PB New Member

γεια σου αυτο το αυγο το γεννησε ετσι η το εσπασε μετα το κλωσημα δεν καταλαβα?

10. theorodos

theorodos PB New Member

δυστυχώς το γέννησε έτσι αδερφε... πεταμένο κάτω το βρήκα... ένα χθές ένα σήμερα...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...