Δείτε αυτό, κράνος για πουλιά

Συζήτηση με θέμα Δείτε αυτό, κράνος για πουλιά, που ξεκίνησε από vasileia, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 10 Μαρ 2009.

1. vasileia

vasileia PB New Member

δείτε αυτό,δεν ξέρω κ τέλεια αγγληκά ακόμα αλλά μου έκανε εντύπωση η φωτό,δεν έχει πολύ πλάκα???:p

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

εμενα που δεν ξερω αγγλικα μπορειτε να μου κανετε μια επεξηγιση για το τι ειναι αυτο το κρανος?

3. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Πιο πολύ για κλάματα είναι παρά για πλάκα. :(

''The purpose of these form-fitting helmets for Zebra Finches is to see if it is possible to detect and monitor brain activity in songbirds as they listen to and learn the sound of birdsongs using a brain imaging technique currently applied to humans''

Με λίγα λόγια: Ο σκοπός του κράνους είναι να δει εάν είναι δυνατό να ανιχνευθεί και να ελεγχθεί η δραστηριότητα εγκεφάλου στα πουλιά που ταγουδούν όπως ακούνε και μαθαίνουν τον ήχο χρησιμοποιώντας μια τεχνική εγκεφαλικής απεικόνισης που εφαρμόζεται αυτήν την περίοδο στους ανθρώπους

4. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

χαζο μου ακουγετε...και το πουλι πρεπει να εχει τρομοκρατιθει αν του βαλουμε κατι τετοιο...

5. vasileia

vasileia PB New Member

τώρα που έμαθα τι σημαίναι ούτε εμένα μου φαίνεται τόσο αστείοαπλά ήθελα απο περιέργια να μάθω τι σημαίνει κ να δείτε κ τη φωτό...

6. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Βασιλεια μου σε δικαιολογω γιατι εισαι μικρουλα για να καταλαβεις ποσο κακος ειναι ο κοσμος!Μεγαλωνωντας θα το μαθεις:(

Μοιραστείτε

Φόρτωση...