Δακτυλιδωμα παπαγαλων lovebird και cockatiel

Συζήτηση με θέμα Δακτυλιδωμα παπαγαλων lovebird και cockatiel, που ξεκίνησε από Markos tsiftelis, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 17 Ιουλ 2014.

1. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

Θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας στο δακτυλιδωμα των κοκατιλ μου και των λοβμπερντ μου. που θα βρω δακτυλιδια και ποιο το μεγεθος που θα παρω γιατι αν και εψαξα Αθηνα και πειραια περα απο το οτι δεν γνωριζαν τα μεγεθοι τα περισωτερα μαγαζια δεν ειχαν δακτυλιδια.και γω ψαχνω για ανοικτου τυπου να βαλω στα λοβμπερντ και τα κοκατιλ μου για να τα ξεχωριζω απο τα αλλα μιας και ειναι στην ιδια κλουβα.

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Τα κλειστού είναι 4,5 οπότε για ανοικτό κάτι παρόμοιο θα είναι. Τώρα που βρίσκεις δεν ξέρω, έχω δει σε κάποια μαγαζιά κατά καιρούς.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

4. Markos tsiftelis

ηταν φανταστοικο αυτο που αντιμετωπησα μεχρι κλειστου τοιπου για καναρινια μου εδειναν οι τυποι ειναι απιστευτοι! Ευχαριστω παιδια για την ενημερωση:)

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ποιοι τυποι?

6. Markos tsiftelis

ολοι αυτοι που εχουν pet shop ηταν φανταστικοι οχι μονο δεν ειχαν δακτυλιδια αλλα και αυτοι που ειχαν καποια δεν ηξεραν τι να δωσουν.

7. maria p

Πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να μην μας ενοχλεί. Πρέπει να πηγαίνουμε γνωρίζοντας ακριβώς τι θέλουμε και να μην περιμένουμε συμβουλές και συστάσεις από τα μαγαζιά. Πολλά προϊόντα που έχουν δεν γνωρίζουν καν την χρήση τους. Και τα έχουν επειδή απλά η χονδρική τα "σπρώχνει" με το ζόρι για να κάνει μια έκπτωση ή να δώσει κάποια άλλη παροχή. Δεν είναι κακό, έτσι είναι.
    Επίσης στα μαγαζιά αλυσίδες, τα παιδιά που δουλεύουν, δεν έχουν καμιά εξειδίκευση , άλλα αγαπούν τα ζώα, άλλα όχι. Μια δουλειά έψαχναν και πάλι καλά που βρήκαν.

8. Markos tsiftelis

το θεμα ειναι με τους ιδιοκτητες Μαρια μου και οχι με τα παιδια που ισως εργαζονται στο χωρο αν και πολλα παιδια γνωριζουν και περισοτερα απο τους ιδιοκτητες αποτι εχω διαπιστωσει αρκετες φωρες απλα με ενωχλει η κοροιδια και ο πολυξερισμος καποιες φωρες.

9. maria p

Τους έπρηξα όσο ήμουν μικρή τώρα μόνο πόσο χρωστάω τους ρωτάω :)

10. Markos tsiftelis

δεν θα ηθελα να συμφωνησω αλλα ποσο δικιο εχεις:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...