Γνωριζει κανεις τι γινεται με τη manitoba;

Συζήτηση με θέμα Γνωριζει κανεις τι γινεται με τη manitoba;, που ξεκίνησε από BullsEye, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 3 Ιουν 2015.

1. BullsEye

BullsEye PB New Member

Καλημερα! Γνωριζει κανεις τι γινεται με τη manitoba; δεν μπορω να βρω καποια μειγματα που χρησιμοποιουσα. Εμαθα αλλαξε ο αντιπρωσοπος. Γνωριζει κανεις κατι;; ευχαριστω.
    Υ.Γ Δεν ξερω αν το θεμα επρεπε να ειναι σε αυτη την ενοτητα. Αν οχι ας μεταφερθει εκει που πρεπει.

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Εκει που ρωταω κ γω τους εχω παρακαλεσει να μου φερουν απο πριν το Πασχα. Μου ειπαν οτι εχουν ελλειψεις και δεν φερνουν αυτη τη στιγμη. Ουτε αποθεμα στον προμηθευτη υπαρχει. Συνεννοηση μπουζουκι δηλαδη.

Αλλαξε εταιρεια προς το παρον, δεν θα βρεις αυτη τη στιγμη εκτος αν πετυχεις κανενα αποθεμα σε καποιο πετσοπ.

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Το οποίο μπορεί και να είναι ακατάλληλο από το μεγάλο χρόνο αποθήκευσης...

4. Myra

Υπαρχει ημερομηνια ληξης. Δεν ειπα αντε παμε να παρουμε οτι απεμεινε :)

5. BullsEye

BullsEye PB New Member

Εχω αλλαξει εταιρια απλα ηθελα να μαθω τι απεγινε. Με ειχαν βολεψει τα μειγματα της. Ο Λιακοπουλος ειχε φερει προσφατα αλλα δεν προλαβα... εμαθα οτι εχει αλλαξει ο αντιπρωσοπος.

6. misalouris

Αν μάθεις περισσότερα να μας πεις.

7. BullsEye

BullsEye PB New Member

Ναι αν μαθω θα ενημερωσω παιδια.

8. Pidgey

Pidgey PB New Member

Το Manitoba T3 Platino ξέρει κανείς αν πλέον έχει μονο καφέ λιναρι; Η αυτός που το βρίσκω εγώ το πλασάρει ως Μanitoba;

9. Myra

Τι εννοεις αν το πλασαρει? Το κλειστο πως να το διαφοροποιησει?

10. Pidgey

Pidgey PB New Member

Το συγκεκριμένο βγαίνει μόνο σε μεγάλο σακί, 20-25 κιλά νομίζω. Αυτός το φτιάχνει σε συσκευασίες 1 κιλου, τις οποίες κλείνει με θερμοκολληση. Όμως το σακί της εταιρίας στο μαγαζί δε το βλέπεις, γι αυτό έχω υποψίες ότι το πλασάρει ως Manitoba.

Στους επίσημους καταλόγους της η εταιρία το έχει με χρυσό λιναρι και σε άλλο μαγαζί που το έβρισκα παλιότερα (τώρα έχει και αυτό εδώ και καιρό έλλειψη σε αυτή την εταιρία) που το είχε κανονικά το σακί, ήταν με χρυσό.

11. Myra

Fanitoba πουλαει τοτε, αφου εχεις ενδειξεις μην εμπιστευεσαι ;)

12. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Είναι 3 αντιπρόσωποι πλεον και έχουν ψιλομπερδεψει τα μπουτια τους, υπαρχουν ελλειψεις και ιδικά στου κιλού και 5κιλα, αναγκαστικά 25 κιλό (παραγγελία) Τα μίγματα παραμενουν ΙΔΙΑ .Αν θέλει κάποιος μπορω να τον εξυπηρετισω (απο Αθήνα)

13. Myra

Φιλε Γιαννη αν μπορεις και να πεις πως θα μας εξυπηρετησεις θα το εκτιμουσα. Οπως ειπα σε 2-3 πετσοπ ψαχνω απο πρι το Πασχα για να τη δοκιμασω και αναγκαζομαι η να καταφυγω στη vitakraft ή θα με ωθησουν να παρω χυμα. Με τα ιντερνετικα δεν το χω και πολυ καθως εδω που μενω δεν εχω καν διευθυνση.

14. Pidgey

Pidgey PB New Member

Το είχα καταλάβει ότι κάτι έπαιζε με τον συγκεκριμένο , αλλά ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Πήρα σήμερα της King το Color South Europe χωρίς Rubsen. Παρομοιο σε σύσταση με το Platino της Manitoba, με λιγότερο Νιζερ και όλα τα ποσοστά σπορων να δίνονται αναλυτικα. Θα αναμένω την αποδοχή από τα πουλακια.

15. misalouris

Αν θέλεις γράψε για μας τις αναλογίες σπόρων του μείγματος..

16. Pidgey

Pidgey PB New Member

%: ΚΕΧΡΙ ΚΑΝΑΔΑ 78, ΝΙΖΕΡ 9, ΚΑΝΝΑΒΟΥΡΙ 4, ΛΕΥΚΗ ΠΕΡΙΛΛΑ 4, ΛΙΝΑΡΙ ΚΑΦΕ 3, ΛΙΝΑΡΙ ΧΡΥΣΟ 2.

edit:

17. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Οτι γίνεται τα τελευταία χρόνια βρε Ανδρέα.

Ενα μεγάλο μπάχαλο.

Απορώ πως συνεχίζεις να δίνεις την συγκεκριμένη τροφή.

Πρέπει να είσαι τυχερός να βρίσκεις αυτό που θέλεις από την Μανιτόμπα.

18. BullsEye

BullsEye PB New Member

Βασιλη μεχρι και πριν το πασχα κουτσα στραβα καναμε τη δουλεια μας. Μετα αναγκαστικα πηγα αλλου απλα ρωτησα να δω τι γινεται.

19. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Είναι ευκολότερο να βρεθεί στο εξωτερικό; Έχει παραγγείλει κανείς;

20. ianos

ianos Daily Active Member

Να σας πω κι εγώ: επικοινώνησα σήμερα με μερικά pet shops και μου είπαν ότι έχουν έλλειψη. Τελικά προσδιόρισα ένα κατάστημα που εχει μια συσκευασία του Manitoba best premium και αύριο αναμένει και άλλες. Προκειται και για διαδικτυακό κατάστημα, οποτε ίσως κάποιος απο την περιφέρεια θα μπορουςε να παραγγείλει. Είναι το bird market και μίλησα με το κατάστημα στην Αχαρνων.
    Και,λέω τωρα: αν δεν υπήρχε το συγκεκριμένο μείγμα, έχετε υπόψη σας κάποιο άλλο αξιόπιστο που να μην περιέχει ρούπσεν ούτε και έγχρωμα μπισκοτάκια; Αν πράγματι έχετε, σας παρακαλώ γράψτε το διότι δε θα ήθελα να εξαρτώμαι απο μια εταιρεία μονο. Μιλώ για μικρές συσκευασίες έως 5 κιλών.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...