Γινεται να ζουν σε ενα κλουβι lovebirds και bugdie;

Συζήτηση με θέμα Γινεται να ζουν σε ενα κλουβι lovebirds και bugdie;, που ξεκίνησε από Άλκηστη, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 30 Σεπ 2009.

1. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

Καλησπερα ,

γινεται να ειναι σε ενα κλουβι Lovebirds και μπατζι ?
    μιας και ειναι σχεδον του ιδιου μεγεθους και ειναι και τα 2 ιδοι
    παπαγαλοι ...;

2. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Γιατί δεν κρατάς κάθε είδος στο κλουβάκι του? Έτσι και πιο ήσυχη θα είσαι και δεν θα υπάρξουν και προβλήματα...)

3. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ναι συμφωνω με εσενα αλλα εγω ρωτησα αν γινετε να συνυρπαξουν μαζι σε ενα κλουβι

4. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Τα λόβμπιρντς έχουν αν δεν κάνω λάθος πιο δυνατό ράμφος από τα μπατζι... Γιαυτό καλύτερα θα ήταν να μην τα βάλεις μαζί...

5. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

Δηλαδη σε καμια περι-
    πτωση δεν γινετε να
    συνηρπαξουν μαζι !

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Οχι, κατα τη γνωμη μου δεν γινεται αν δεν προκειται για πολυ μεγαλη εξωτερικη κλουβα ωστε να υπαρχει περιπτωση διαφυγης και παλι με επιφυλαξη. Εκτος του οτι τα Lovebirds εχουν δυνατοτερο ραμφος προερχονται και απο διαφορετικες ηπειρους που σημαινει οτι στο φυσικο τους περιβαλλον δεν υπηρχε περιπτωση να συναντηθουν ποτε.

7. anatoly

anatoly PB Member

Ναι αν ειναι ενα κλουβι πχ 5mμηκος x 3mπλατος x 2mυψος!:p
    Η απαντηση ειναι κατα τη γνωμη μου οχι, τα λαβ οπως εχει προαναφερθει εχουν πιο δυνατο ραμφος

αυτη η ερωτηση ή παραπλησια εχει τεθει αρκετες φορες, κ σιγουρα θα βρεθει καποιος που μπορει να σου απαντησει θετικα, αλλα η λογικη λεει το καθε ειδος θελει το δικο του χωρο, ξεχωριστη τροφη κτλ.;)

ουπς! Ανεστη μαζι γραψαμε!

8. Wind-sa

Wind-sa PB Member

OXI, η εξαίρεση ειναι μόνο αν:
    1. μεγάλωσαν μαζι απο το πρώτο μήνα τησ ζωής τους. Και παλι χρειάζεται προσοχή.
    2. ζούνε σε μια τεράστια κλούβα (σαν στο ζωολογικό πάρκο)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...