Ζητώ να μου χαρίσουν Για χάρισμα ή αγορά ελάχιστης χρέωσης μίνι κλουβί

Συζήτηση με θέμα Για χάρισμα ή αγορά ελάχιστης χρέωσης μίνι κλουβί, που ξεκίνησε από Dimitris_thess, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 26 Ιουν 2015.

1. Dimitris_thess

Dimitris_thess PB New Member

Για χάρισμα ή αγορά ελάχιστης χρέωσης μίνι κλουβί.
    Εαν έχει κάποιος και του σκονίζεται κ κάθεται και δεν το θέλει ας με ενημερώσει.
    Το χρειάζομαι για μεταφορά και μόνο,μεγάλης αποστάσεως.

2. Marilenaki

Marilenaki PB Member

στο κεντρο της αθηνας το πιο φθηνο κλουβακι κανει 5 ευρω, και εγω για μεταφορα αυτα παιρνω

3. Dimitris_thess

Δυστυχώς για Αθήνα μεσολαβούν 500χλμ και η αποστολή είναι ισάξια με ένα καινούργιο τις πόλεώς μου.
    Αλλά βρήκα ένα στα 3€ για να κάνω την δουλειά μου προς το παρόν μιας και θα είναι για λιγοστές ώρες μέσα σε αυτό.
    Δεν θέλουμε να αφήσουμε τον μικρούλη μας και θα τον πάρουμε στο καράβι μαζί μας.

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Μπορείς να μας ανεβάσεις φωτογραφίες του κλουβιού?
    Πολύ θα ήθελα να το δω.

5. Dimitris_thess

Γιάννη μην περιμένεις και τρελά πράγματα έτσι...
    Ο πάτος είναι λίγο ερείπιο αλλά θα τον δέσω με μονωτική χρώματος και σκέφτομαι να βάλω κ σχάρα από κάτω (για να μην φτάνει και τρώει ότι έχει πέσει κάτω) μιας και λείπει το συρτάρι του.

Εάν εχεις καμιά λύση εύκολη για συμμάζεμα πες.

6. George98

George98 PB Active Member

να βάλεις οπωσδήποτε σχάρα απο κάτω αν έχεις έτυμη ή φτιάξε απο κουνελόσυρμα αν έχεις.

Για το συμμάζεμα του πάτου θα σου πρότεινα μια αδιάβροχη υφασμάτινη ταινία είναι πολύ πιο γερή , εχει πιο δυνατή κόλα και πιο ανθεκτική απο την μονοτική, κάνει 2,50 € και θα σου χρησιμεύσει και σε πολλά αλλα πράγματα

7. TheBigL

TheBigL PB Member

Μπες στο klouvi.gr μιας και είσαι Θεσσαλονίκη.Έχει ωραία κλουβάκια :)

8. Dimitris_thess

Παιδιά τελικά στην επιστροφή δεν τον έβαλα στο μικρο κλουβί αλλά στο δικό του.
    Οπότε εάν διατίθεται κανένας για χάρισμα κανένα πουλάκι ευπρόσδεκτο.

Γιώργο είχες δίκιο για την ταινία αλλά επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω έβαλα μονωτική κίτρινη και τώρα με τις ζέστες ξεκολλάει.Όσο για τον πάτο έβαλα μια σχάρα νικελίου που βρήκα.

9. Stfns

Stfns PB Member

Πουλάκι ή κλουβάκι ψάχνουμε;

10. Dimitris_thess

Καλημέρες,τα έχω κάνει σκτ λίγο το θέμα αλλά όλα καλά.:D
    Πουλάκι ψάχνουμε από θεσσαλονίκη για να μην μένει άδειο το κλουβάκι παραπάνω.:thumbsup:

11. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

Δηλαδη πωλειται το κλουβι αλλα ψαχνεις και πουλακι???:confused::faceplmδεν καταλαβα

12. George98

George98 PB Active Member

μόνο πουλάκι ψάχνει ο φίλος απο ότι κατάλαβα αλλά το έγραψε στο παλιό θέμα για το κλουβί και δημιουργήθηκε το πρόβλημα

13. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Μη συγχεετε τις αγγελιες. Οτιδηποτε διαφορετικο απο την αρχικη αγγελια πρεπει να μπαινει σε καινουργια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...