Για περιστεροφιλους

Συζήτηση με θέμα Για περιστεροφιλους, που ξεκίνησε από sophia pj., στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 5 Ιουν 2008.

1. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Καποιες φωτος..απο πολυ εντυπωσιακα περιστερια.Για τους φιλους του ειδους...αφιερωμενες.:rolleyes:

2. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Και μερικες ακομη..θα ηθελα οσοι γνωριζουν πως λεγοντε ακριβως ..να τοποθετηθουν..γιατι το σαιτ με τις φωτος ηταν ρωσσικο και δεν καταλαβα γρι.

3. valantis1

valantis1 PB New Member

Αν και δεν εχω περιστερια ειναι πολυ εντυπωσιακες φωτογραφιες. Πολυ περιεργα και θεαματικα περιστερια.

4. Petran

Petran PB New Member

very nice...
    Πολύ περίεργα και ωραία περιστέρια.

Κάποτε είχα πάρα μα πάρα πολλά περιστέρια, έχω φτάσει και ως 500 περίπου. Είχα ταχυδρομικά πιο πολύ, δεν ασχολούμουν με αγώνες όμως, από μόνος μου αν τα πήγαινα κάπου και τα άφηνα. Κάποια στιγμή είχα διάφορες ράτσες, όπου φτάσαν στο σημείο να ζευγαρώνουν αναμεταξύ τους με αποτέλεσμα να βγαίνουν διάφορα χρώματα και σχέδια σε περιστέρια, είχαν πλάκα αυτές οι μίξεις γιατί κάποιες φορές είχαν πολύ όμορφα αποτελέσματα.
    Ημουνα και είμαι πάρα πολύ περιστερόφιλος, απλά από τότε που έφυγα από το χωριό και μένω στην πόλη δεν μπορώ να έχω άλλο περιστέρια και το γεγονός αυτό με θλίβει πολύ.
    Μακάρι να μπορέσω να αποκτήσω ξανά, μου λείπουν πολύ.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...