Γιατι το budgie κοβει βολτες στον πατο;

Συζήτηση με θέμα Γιατι το budgie κοβει βολτες στον πατο;, που ξεκίνησε από marouli_tta, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 3 Μαϊ 2016.

1. marouli_tta

marouli_tta PB New Member

Το budgie μου είναι φορές που κατεβαίνει κάτω και κόβει βόλτες περα δώθε συνεχόμενα.μερικές φορές φωνάζει κιόλας.είναι σημάδι άγχους επειδή δε με έχει συνηθίσει ακόμα ή κάτι άλλο? το έχω μιάμιση βδομάδα.

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Οπωσδήποτε είναι μικρό το διάστημα που το έχεις. Θύμισέ μου είναι ήμερο ταϊσμένο στο χέρι; Αν είναι άγριο, είναι σίγουρα σημάδι άγχους. Αν είναι ήμερο, μπορεί να ζητάει χάδια και παιχνίδια, μπορεί να είναι και πάλι άγχος όμως.

3. marouli_tta

Eιναι αγορασμένο σε πετ σοπ οπότε άγριο.

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αυτή την συμπεριφορά την κάνει μόνο όταν σε βλέπει ή εξακολουθεί να την κάνει όταν είσαι μακρυά?
    Παρακολούθησέ το διακριτικά ...

5. marouli_tta

Οταν με βλεπει σιγουρα...μετα ηρεμει...ανεβαινει πανω.θα προσπαθησω να δω διακριτικα τι κανει οταν ειναι μονη της.

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Έχεις διαλέξει προσεκτικά το σημείο τοποθέτησης του κλουβιού; Μήπως δέχεται αρνητικές επιρροές; Μήπως τρομάζει όταν μπαίνεις στον χώρο; Μήπως το φυσάει ρεύμα; Γενικά διάβασε το άρθρο και σκέψου τι μπορεί να το ενοχλεί.

7. marouli_tta

Ευχαριστώ πολύ :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...