Γιατι το αρσενικο κοκατιλ μου δεν τραγουδουσε οσο ειχε θηλυκο;

Συζήτηση με θέμα Γιατι το αρσενικο κοκατιλ μου δεν τραγουδουσε οσο ειχε θηλυκο;, που ξεκίνησε από THEO_LEGEND, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 5 Αυγ 2009.

1. THEO_LEGEND

THEO_LEGEND PB New Member

Καταρχας καλησπερα στην παρεα...:)
    Σαν παιδι και γω ειχα παρει ενα κοκατιλ εδω και 1 χρονο, το εχω εκπαιδευσει και κανει κατι παιχνιδακια και να μιμειτε τραγουδακια...οπως αυτο εδω

.

:cool:

τραγουδουσε οταν δεν ηταν καποιος κοντα του...ετσι λοιπον πριν 2 βδομαδες ειπα να του παρω μια θηλυκη παρεα. οταν τα εβαλα μαζι ομως σταματησε να τραγουδα,πριν 3 μερες ομως επειδη τα ειχα εξω στην αυλη αλλα φυσουσε και δεν ειχα κοψει τελειως τα φτερα στη θηλυκια μου εφυγε και εμεινε μονος παλι ο παπαγαλος...και απο τοτε που εφυγε αρχισε παλι να τραγουδα:confused:
    τι συμβαινει με αυτον;; ντρεποταν την παπαγαλινα και δεν τραγουδουσε;; ή τραγουδα για να προσελκυσει παπαγαλινες και οταν τη "βρηκε" σταματησε;

επισης ενα αλλο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι μερικες φορες οταν τον εχω εξω απο το κλουβι και κανει την αναγκη του μετα την τρωει;

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 25 Αυγ 2016
  2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου παραπάνω. Η κοπροφαγία γίνεται για να ρυθμιστεί όξινο περιβάλλον (ph) στο στομάχι. Μια επίσκεψη σε ένα γιατρό θα λύση το πρόβλημα της κοπροφαγίας.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 25 Αυγ 2016
  3. sophias

sophias PB New Member

Κοίτα λίγο εδώ,έχουν δωθεί κάποιες απαντήσεις,στο θέμα της κοπροφαγείας:)

https://petbirds.gr/threads/Κοκατιλ-τρωει-ακαθαρσιες.11479/

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  4. Mpikis

Mpikis PB New Member

Sorry για το off topic αλλά νομίζω έχει μια σχέση..:Είχα ένα κουνελάκι παλιότερα και έτρωγε της ακαθαρσίες του..ωσπού ρώτησα έναν φίλο μου κτηνιατρο και μου είχε πει πως ήταν πρόβλημα διατροφης..δέν έπερνε την επαρκη ποσότητα βιταμινων και ιχνοστοιχελίων απο την τροφή του για αυτο και άρχησε την κοπροφαγεία..Δε ξέρω αν αυτο συμβαίνει και στα πουλία...Τσέκαρε όμως λιγο την διατροφή του και δες αμα το συνεχίζει...

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Eδω λεει το αντιθετο.

https://petbirds.gr/threads/Κοκατιλ-τρωει-ακαθαρσιες.11479/

Ποιο ειναι το σωστο τελικα?

6. THEO_LEGEND

THEO_LEGEND PB New Member

ΑΑΑ μαλιστα... σας ευχαριστω για τις απαντησεις.:)

Λετε να του παρω παλι μια παρεα να εχει;; (φυσικα αυτη τη φορα θα ειμαι πιο προσεχτικος)

7. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Μοιραστείτε

Φόρτωση...