Γιατι οταν καθαριζω το κλουβι των παπαγαλων μου φτερνιζομαι;

Συζήτηση με θέμα Γιατι οταν καθαριζω το κλουβι των παπαγαλων μου φτερνιζομαι;, που ξεκίνησε από Σταυρος, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Αυγ 2009.

1. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

γεια σας παιδια την τελευταια εβδομαδα εχω παρατηρησει οτι οταν καθαριζω το κλουβι των παπαγαλων μου φτερνιζομαι!Λετε να εχω κατι...καμια αλλεργια!:((

2. vas

vas PB New Member

Μακάρι να είναι αλεργία και όχι τίποτα χειρότερο,πήγαινε σε έναν γιατρό :)

3. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

λεω να παω να κανω ενα τεστ στο αν εχω αλλεργια στα πουλια ή στους παπαγαλουν και η αδερφη μου μου το ειπε να παω τους παπαγαλους στον κτηνιατρο και να παω και ο ιδιος στον γιατρο δεν ξερω τι να κανω εχω πανικοβληθει!

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Εχεις αλλη επαφη με τα παπαγαλακια σου; τα πιανεις; Ειναι πολυ πιθανον να σ'ενοχλει η σκονη οταν καθαριζεις το κλουβι τους. Μια επισκεψη σε αλλεργιολογο θα ειναι η καλυτερη λυση.

5. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

οχι δεν τα πιανω ποτε με τρεμουν ειμαι ακομα στην εξημερωση αν εχω αλλεργια τοτε τα πουλια πρεπει να φυγουν απο το σπιτι ???

6. vas

vas PB New Member

αυτό θα το κρίνεις εσύ και η οικογένεια σου

7. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

δεν μπορω ουτε να το σκεφτομαι οτι μπορει να φυγουν τα παπαγαλακια μου απο το σπιτι ή οτι εγω εχω αλλεργια θα τρελαθω

8. Sissy

Sissy PB Senior Member

Αυτο θα το κρινει μονο ο γιατρος! (δεν ειναι αστειο, μπορει να παθεις μεχρι αλλεργικο ασθμα)

9. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

sissy δεν ειπα οτι ειναι αστειο εχω τρελαθει

10. anatoly

anatoly PB Member

Κατ'αρχην μην αγχωνεσαι προκαταβολικα, δεν ωφελει σε τπτ!:)
    Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε εναν ειδικο γιατρο, εμεις εδω μεσω ιντερνετ οσο κ να θελουμε δεν μπορουμε να βοηθησουμε!:)
    Κ καλο ειναι σε σοβαρα θεματα να προσπαθουμε ολοι να ειμαστε εγκρατεις κ να μη γραφουμε ασκοπα πραγματα, ουτε για να πανικοβαλουμε καποιον ουτε ομως κ για το αντιθετο!*

Σταυρο πηγαινε αυριο πρωι σε ενα γιατρο!:)

*για να μη δημιουργηθει παρεξηγηση, μιλαω γενικα κ οχι για το συγκεκριμενο ποστ!
    σορι για το οφ

11. BanOr

BanOr PB New Member

Καλησπέρα. Κάποια γνωστή μου με αλλεργία στις γάτες την «ξεπέρασε». Όμως η νύφη μου που έχει αλλεργία δεν μπορεί ούτε να πλησιάσει.

12. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

αυτο θα κανω θα παω σε γιατρο και θα παω και τους παπαγαλους σε κτηνιατρο

13. Sissy

Sissy PB Senior Member

Σταυρο, δεν χρειαζεται να 'τρελαθεις' αλλα ουτε να μεινεις απαθης, πολυ καλα αποφασισες να πας σε γιατρο. Δεν νομιζω πως χρειαζεται να πας και τα πουλια σε κτηνιατρο για τον συγκεκριμενο λογο (δεν εχουν αυτα κατι).

14. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

οχι εχει ο πεπε μου καταρροη απο τα ρουθουνια

15. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ισως να μην εχει κατι στα πουλια...αλλα στη σκονι...που νομιζω με πλισιμο τακτικο του κλουβιου δνε θα εχεις προβλημα...

αλλα σιγουρα το να πας σε γιατρο επιβαλετε...

16. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

17. Σταυρος

Σταυρος PB New Member

ναι και εγω αυτο νομιζω οτι πρεπει να παει οχι μονο ο πεπε και η cookie

Μοιραστείτε

Φόρτωση...