Γιατι οι καναρες μου δεν ταιζουν;

Συζήτηση με θέμα Γιατι οι καναρες μου δεν ταιζουν;, που ξεκίνησε από kiriakos21, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Ιουν 2015.

1. kiriakos21

kiriakos21 PB New Member

παιδια ειμαι εκνευρισμενος απο τις καναρες η μια ειχεν 3 πεθαναν τα δυο απο ασιτια και το τριτο ειναι προς θανατο δεν εμαθα να τειζω στο χερι...η αλλι απο δυο ειναι 10 ημερων και πεθαναν το ενα σημερα παλι απο ασιτια δεν εχει ψηρες κοιταξα

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Μπορείς να μας μας πεις τι προσφέρεις στα πουλιά για να ταΐζουν τους νεοσσούς?

3. kiriakos21

kiriakos21 PB New Member

φρεσκπβρασμενο αυγο σπορους και μηγμα φρουτον

4. theodr

theodr PB Member

Μπορείς να βάλεις φωτογραφία της ζευγαρώστρας για να υπάρχει ολοκληρωμένη εικόνα της διαβίωσης των πουλιών. Είναι αρκετά περίεργο το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

5. dimitris 04

dimitris 04 PB New Member

πολλες μπορει να οι αιτιες, μηπως κατι τις τρομαξε? μηπως και εσυ τις πειραζεις(τις σηκωνεις) συνεχεια, η πιανεις τα μικρα?

6. kiriakos21

kiriakos21 PB New Member

τα πηρα μια φορα το ενα που δεν το ταισαν να δω αν εχει φαγητο...δυο ζευγαρια εχω 3 που πεταξαν..αν μεγαλωσει το 1 απο τα 5 που ειχα θα σταμματησω για φευος

7. dimitris 04

dimitris 04 PB New Member

επισης μπορει και καποια βακτηριακη μολυνση απο τις κυριες αιτιες.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Μου κάνει εντύπωση γιατί προφανώς τις προηγούμενες 10 μέρες το τάιζε.. Τι μπορεί να την έκανε να το παρατήσει?

9. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Το μειγμα φρουτων που ανεφερες τι ειναι?

Για να πεθαινουν αβερτα βεβαια κ μενα κατι μου λεει για λοιμωξεις..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...