Γιατι η καναρα μου τρωει ελαχιστα;

Συζήτηση με θέμα Γιατι η καναρα μου τρωει ελαχιστα;, που ξεκίνησε από giorgos6, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 6 Σεπ 2014.

1. giorgos6

giorgos6 PB New Member

Γεια σας παιδια τις τελευταιες μερες εχω προσεξει πως η θυλικια καναρα μου τρωει ελαχιστα σχεδον καθολου...τι μπορει να φταιει???

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πως το διαπίστωσες;

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δηλαδή αν της βάλεις λίγο μήλο ή μισό αυγό (πολύ καλά βρασμένο) δεν θα "τσιμπήσει" καθόλου?

4. giorgos6

giorgos6 PB New Member

τσιμπαει πολυ λιγο και την τροφη της εχω δυο μπολακια και καθε μερα που το κοιταω βλεπω οτι λυπει πολυ λιγη τροφη

5. Stavros

Εχει κάποιο άλλο πρόβλημα, κάποια συμπτώματα ασθένειας;

6. giorgos6

giorgos6 PB New Member

οχι δεν διχνει να εχει κατι...της εχω μπανιερα και μπαινει καθε μερα της αλλαζω το νερο καθε μερα,τροφη εχει παντα γεματη και σε καθαριοτητα ειναι μια χαρα..δεν διχνει κατι ανυσηχιτικο εκτος του οτι τρωει ελαχιστα

7. Stavros

Αν παραμένει μόνο αυτό, δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Μπορείς να ελέγξεις το στήθος και την κοιλιά της για να δεις αν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Αν έχεις αμφιβολίες, ανέβασε φωτογραφίες για να σου πούμε τη γνώμη μας.

8. giorgos6

giorgos6 PB New Member

πως θα καταλαβω απο το στηθος της αν ειναι καλα?

9. Stavros

Αν έχει όσο λίπος χρειάζεται. Αν δεν είναι έντονα εμφανής η καρίνα. Ανέβασε φωτο αν θέλεις.

10. giorgos6

giorgos6 PB New Member

οκ αμα ειναι θα ανεβασω φοτο αυριο!

11. alicedros

alicedros PB Supporter

Γιώργο δες λίγο αυτά:
    1. KIKLOS.info - Kosmos ton poulion
    2. KIKLOS.info - Kosmos ton poulion
    Και οι φώτο σίγουρα θα βοηθήσουν! ;) Μη ξεχνάς ότι είναι και καλοκαίρι και έχει ζέστη οπότε δεν τρώνε όσο τρώνε το χειμώνα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...