Γιατί το καναρίνι μου δεν μπορεί να πιάσει με τα δάκτυλα το κλαδί;

Συζήτηση με θέμα Γιατί το καναρίνι μου δεν μπορεί να πιάσει με τα δάκτυλα το κλαδί;, που ξεκίνησε από Οδρύσιος, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 1 Σεπ 2016.

1. Οδρύσιος

Οδρύσιος PB New Member

Γιατί το καναρίνι μου δεν μπορεί να πιάσει με τα δάκτυλα του ποδιού του το κλαδί και κάθεται τον περισσότερο χρόνο στο πάτωμα του κουβιού

2. Sissy

Sissy PB Senior Member

Τις πατούσες του τις έχεις δει; δηλ το έχεις πιάσει; Βγάλε μια φωτογραφία τα πόδια του ώστε να σου απαντήσουν όσοι γνωρίζουν (τις πατούσες αλλά και όλο το πάνω μέρος των ποδιών)

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δοκίμασες να πιάσεις στο χέρι σου και να δοκιμάσεις αν υπάρχει κάποιος τραυματισμός στα δάχτυλα ή γενικά στο πόδι του καναρινιού?
    Μήπως υπάρχει κάποια πληγή πάνω στα πόδια του?
    Μπορείς να φωτογραφίσεις το πόδι του, την προσπάθεια στο κλαδί και να μας την ανεβάσεις ακολουθώντας τις οδηγίες εδώ https://petbirds.gr/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/
    Μπορείς να μας πεις περισσότερα για την ηλικία και τη διατροφή του?

Όσο κάθετε κάτω μήπως είναι και φουσκωμένο σαν μπαλίτσα?

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 5 Νοε 2016
  4. alicedros

alicedros PB Supporter

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Πιάσε το καναρινάκι και δες αν αιματώνονται τα δάχτυλα, αν έχει αλλάξει το χρώμα τους αν έχει σκουρύνει.. Και φυσικά ανέβασέ μας φώτο!

Αυτό είναι ένα πολύ αρνητικό σύμπτωμα.. Άμεσα φώτο και άμεσα πτηνίατρο εγώ θα έλεγα!!!

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Σε τι κατάσταση Οδρύσιος είναι το καναρίνι?
    Βρήκες από κάποιον ειδικό βοήθεια ή υπάρχει ακόμη πρόβλημα?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...