Γιατί το αρσενικό timbardo μου δεν τραγουδά;

Συζήτηση με θέμα Γιατί το αρσενικό timbardo μου δεν τραγουδά;, που ξεκίνησε από deerjimmy, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 17 Οκτ 2014.

1. deerjimmy

deerjimmy PB New Member

4-5 ετων υπολλογιζω,μονο του σε κλουβακι,φαινεται υγειεστατο μα δεν τραγουδα. η πτεροροια περασε εντελως εδώ και λιγο καιρο μα δεν τραγουδα...καμια ιδεα..τι μπορω να κανω..
    υπαρχουν και αλλα καναρινια που τραγουδουν κοντα σε αυτό αλλα τιποτα.

2. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Σιγουρα ειναι αρσενικο;Μηπως,μεχρι να το παρεις εσυ,ζουσε υπο αθλιες συνθηκες και αυτο το επηρεασε;Πολλα μαλινουα και τιμπραντο στα pet shop για παραδειγμα δεν τραγουδαμε παρολο που ειναι τα απ ' καλυτερα καναρινια φωνης.

3. deerjimmy

deerjimmy PB New Member

το πηρα από φιλο που δεν το ηθελε άλλο.μου ειπε ότι είναι αρσενικο και ότι τραγουδουσε πολύ.δεν εχω κανενα λογο να σκεφτω ότι μου ειπε ψεματα. είναι γεγονος όμως οτι πραγματι ζουσε υπο αθλιες συνθηκες κυριολεκτικα. οσο καιρο το εχω εγω προσπαθω για το καλυτερο.

4. panos70

panos70 PB New Member

υπομονη κι εγω εχω αλλα που ξεκινησανε κι αλλα οχι ακομη , οταν ξεκινησει θα σε εκπληξει με το κελαηδισμα του ,μην απογοητευεσαι

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Πόσο καιρό το έχεις εσύ και είναι στα δικά σου χέρια και σε διαφορετικές συνθηκές από αυτές που ήταν??

6. deerjimmy

deerjimmy PB New Member

εγω το εχω περιπου δυο μηνες.σε καθαρο κλουβακι ,συσκευασμένα σπορακια και αυγοτροφη, καθαρο νερακι, τα λαχανάκια του... ότι καλυτερο..

7. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

8. deerjimmy

deerjimmy PB New Member

το μονο που μπορω να πω είναι πως εκει που είναι τα κλουβια (προστατευμενα σε μεγαλη ντουλαπα με κουνελοσυρμα μπροστα και σιτα αφαιρουμενη για τα κουνούπια) δεν εχουν αμεση επαφη τα πουλακια με το ηλιακο φως...όταν εχω χρονο όμως (όχι συχνα είναι η αληθεια) τα βγαζω περιοδικα και τα κρεμω σε μια τεραστια μουρια που εχω στην αυλη. τοτε είναι που τα δινουν όλα στο τραγουδι όχι όμως και ο φιλος μας...

9. bkourou

bkourou PB New Member

Αν μπορεις βαλε μια φωτογραφια. Εχει δαχτυλιδι κλειστου τυπου;

10. deerjimmy

deerjimmy PB New Member

ο φιλαράκος για τον οποιο γινεται λογος...εξω σημερα.εχει ωραια ημερα..

ακυρο..δεν μπορω να ανεβασω την φωτο.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...