Γιατί δε μεγαλώνουν;

Συζήτηση με θέμα Γιατί δε μεγαλώνουν;, που ξεκίνησε από kimi, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 1 Σεπ 2008.

1. kimi

kimi PB New Member

Απο το Απρίλιο που γεννήθηκαν τα 2 απο τα 5 μικρά είναι μικροκαμωμένα. Ενω τα άλλα ειναι κανονικά σαν τους γονείς. Αλλα αυτα τα 2 εχουν το μισο υψος απο τους γονεις τους, τι να φταιει; :D

2. Αν ειχαν καποιο προβλημα γεννετικης φυσεως θα το ειχαν εκδηλωσει σιγουρα μεχρι τωρα ( πιθανον να μη ζουσαν ) οποτε χωρισε τα και παρακολουθα την διατροφη τους , αν τρωνε δηλ. απο ολα τα σπορια , αυγοτροφη, φρουτα η οτι αλλο τους δινεις , χωρις ομως να αλλαξεις την διατροφη τους , αυτο θα το κανεις μονο αν χρειαστει αργοτερα , το φτερωμα τους ειναι της ιδιας ποιοτητας - οπτικα τουλαχιστον - με τα αλλα μικρα ? καμια πολυβιταμινη θα βοηθησει , αλλα και αυτο καλυτερα να γινει μετα τον ελεγχο διατροφης που θα κανεις. Περιμενουμε νεοτερα.

3. kimi

kimi PB New Member

Τα εχω κ τα δυο μαζι σε μεγαλο κλουβακι κ τους εχω 2 ταιστρες. Και απο οτι τους βαζω τους βαζω διπλη μεριδα παντα. Και τρωνε κανονικα. Ειναι πολυ λεμαργα. Αλλα ειναι πολυ ζωηρα, δεν καθονται ε ενα σημιο. Ειναι συνεχεια πανω κατω.

4. Αν οπως λες τρωνε , πινουν , κινουνται κανονικα τοτε απλα ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ

5. kimi

kimi PB New Member

Ευχαριστω. Οποτε να μην ανησυχω! Μου εκανε εντυπωση που ειναι μικροκαμωμενα σε σχεση με τα αδελαφακια τους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...