Γιατί δεν ζευγαρώνουν τα Βudgies μου;

Συζήτηση με θέμα Γιατί δεν ζευγαρώνουν τα Βudgies μου;, που ξεκίνησε από Billy, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 8 Ιουν 2008.

1. Billy

Billy PB New Member

Γειά σας παιδιά,είχα 2 ζευγαρια Budgies και ξαφνικα μια μερα εξαφανιστηκε η 1 θηλυκια...τωρα πια εχω 2 αρσενικα και 1 θηλυκια. ξερω οτι η κύρια περίοδος αναπαραγωγης τους είναι ο Σεπτεμβρης...εχω βάλει φωλια κλειστου τυπου οπως μου προτεινατε αλλα δεν βλέπω τιποτα...φταιει κατι που κανω εγώ λαθος???

2. annouk313

annouk313 PB New Member

Οταν λες οτι εξαφανιστηκε η θηλυκια,τι εννοεις?Εφυγε απο το κλουβι???

3. Billy

Billy PB New Member

ναι...μετα ειδα οτι δεν ηταν κουμπομενο το πανω μερος της ταιστρας αλλα δεν ξερω αν εφυγε απο εκει...μαλλον απο εκει θα εφυγε...

4. Billy

Billy PB New Member

παιδιά θέλω να προσθέσω οτι κανενα από τα πουλιά μου δεν μπαινουν στην φωλια...δεν ξερω αν μπαινουν και δεν τα βλεπω παντως δεν τα εχω πετυχει ποτε εκει...γιατι???

5. Ryu

Ryu PB New Member

καλο θα ηταν τα ζευγαρια να κρατιουντε χωριστα,σε διαφορετικα κλουβια...παρε ενα ακομα θυληκο,γιατι πειθανοτιτα να τσακωνουντε τωρα,και χωρισε τα...

6. Billy

Billy PB New Member

δεν μαλωνουν καθολου απο οτι τα βλεπω...οταν μπορεσω θα τα χωρισω και θα σου πω οταν εχω νεοτερα... ευχαριστω πολυ...

7. Ryu

Ryu PB New Member

στη περιοδο του ζευγαρωματος πιθανοτατα να γινει σκοτωμος!τι ηλικια εχουν?

8. Billy

Billy PB New Member

λοιπον το ενα αρσενικο γυρω στο 1 μιση χρονο το αλλο γυρο στον ενα και η θηλυκια νομιζω 1 και 10 μηνων...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...