Γεννησαν τα περιστερια στην ταρατσα μας

Συζήτηση με θέμα Γεννησαν τα περιστερια στην ταρατσα μας, που ξεκίνησε από petrosxortofagos, στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 13 Ιουν 2014.

1. petrosxortofagos

petrosxortofagos PB New Member

εχω ενα περιστερι στη ταρατσα που γεννησε κατι αυγα και καθε φορα που ο μπαμπας μου πιγαινει στην ταρατσα ακουει συνεχια τσιου τσιου και δεν παει να τα δει για να μην ενοχλισει την μαμα τους αλλα επειδη ξερει απο περιστερια λεει οτι ετσι ειναι ο υχος τους επισης ειναι αρκετο καιρο εκει τα αυγα.τι να κανω για τα περιστερια

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να βράσεις αυγό να δίνεις στην μητέρα, το φαγητό της και καθαρό νερό. Τα υπόλοιπα θα τα κάνει εκείνη.

3. adreas

adreas PB New Member

Αν είναι περιστέρια μεγαλούπολης τρώνε τα πάντα από γύρο σουβλάκι μέχρι ντομάτες και ντολμάδες Αν πας στο μοναστηράκι στου Θανάση βάλε τους ένα κεμπάπ να δεις τι θα αφήσουν. Αν είναι αυτά που πάνε στους αγρούς δύσκολα τρώνε το αυγό

4. paris katsionas

paris katsionas PB New Member

xaxax αγορασε 1 κιλοσιταρι και νερο και τηα τα ταιζει η περιστερα

5. ΗΣΑΠ

ΗΣΑΠ PB New Member

Πέτρο εγώ δεν θα σου πω τη να τα ταΐσης αλλα το νου σου με τις κουτσουλιές βρωμάνε πάρα πολύ

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Και που ξέρεις εσύ μωρέ σύντεκνε τι κάνουν τα περιστέρια στο Μοναστηράκι ?...εσύ να μιλάς για τα περιστέρια στην πλατεία Λεόντων ..:confused:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...