Γεια σας, είμαι η Χρυσάνθη και ψαχνω παπακια

Συζήτηση με θέμα Γεια σας, είμαι η Χρυσάνθη και ψαχνω παπακια, που ξεκίνησε από chrissanthi, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Οικόσιτα Πτηνά' του PetBirds, 2 Μαϊ 2014.

1. chrissanthi

chrissanthi PB New Member

εχω ενα ζευγαρι παπιες ασπρες με μπλε ματια, τις εχω απο ενα μηνων τωρα κλεινουν χρονο,ψαχνοντας να βρω αλλο ενα ζευγαρι παπακια να τα μεγαλωσω αλλη ρατσα βρηκα την σελιδα αυτη. Το αρσενικο ειναι εκ γενηθεις κουτσο αλλα μεγαλωνει κανονικα, τις εχω στο μπαλκονι μου και φαινονται ευτυχισμενες.

2. alicedros

alicedros PB Supporter

Να τα χαίρεσαι Χρυσάνθη! Με το καλό να αποκτήσεις και άλλο ζευγαράκι! :)

Περιμένουμε να μας τις παρουσιάσεις εδώ: Παρουσιάσεις Πουλιών πότε δεν έχω δει πάπιες με μπλε μάτια!

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τι παπιες εχεις? Γνωριζεις το φυλο τους? Για να λες οτι εχεις παπιες με μπλε ματια και γενικοτερα δεν σε εχουν διωξει ακομη απο την πολυκατοικια απο τις φωνες :D υποψιαζομαι οτι εχεις χηνοπαπιες Muscovy ducks που ειναι χεδον βουβες.

Τα υπολοιπα ειδη παπιων κανουν αρκετη φασαρια και να το σκεφτεις ξανα αν θελεις καποιο αλλο ειδος. Εχουν δικαιωμα οι γειτονες αν ενοχληθουν να σου κανουν παραπονα και να σου ζητησουν να τα απομακρυνεις καθως θεωρουνται αγροτικα ζωα.

Καλως ηρθες! :)

Αλικη αυτος ηταν ο παπιος μου, ολολευκος με γαλαζια ματια. :(

4. chrissanthi

chrissanthi PB New Member

ετσι ειναι και οι δικες μου
    κανουν φασαρια οταν κυνηγιουνται, οχι ομως το βραδυ, απο την πολυκατοικια μου φερνουν και μαρουλοφυλλα για να τις ταιζω. δεν διαμαρτυρεται κανεις

5. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Να τα χαίρεσαι Χρυσάνθη!

6. Marco

Marco PB New Member

Καλωςήρθες Χρυσάνθη να τα χαίρεσαι :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...