Γίνεται τεχνητή γονιμοποίηση στα παπαγαλάκια;

Συζήτηση με θέμα Γίνεται τεχνητή γονιμοποίηση στα παπαγαλάκια;, που ξεκίνησε από Ζωή Κριαρά, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 6 Ιουν 2014.

1. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

καλησπερα επειδη ολη συνεχεια μου ζητανε παπαγαλακια μια κοπελια μου ειπε να της τα δωσω για μερικες μερες να τα παει σε εναν πτηνιαρο για να τους κανει τεχνικη γονημοποιηση γινεται να τους το κανω και αυτη την εποχη?

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Τι άλλο θα ακούσουμε; Άσε τα πουλάκια ήσυχα να περάσουν το καλοκαίρι. Από 12 έως 15 ευρώ έχουν από εσένα περιμένουν οι φίλοι σου να πάρουν παπαγαλάκι;

3. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

εχουν λυσσαξει καθε φορα που θα ρθουν σπιτι μου το λενε τους εχω πει πολλες φορες να παρουν αλλα θελουν απο εμενα.Και κατι αλλο με μεχρι ποιο μηνα μπορω να περιμενω να δω αυγο επεισης η λιμπη εκει που κανουν τα αυγο την εχει ξυσει γιατι μπορει να το κανει αυτο?

4. maria p

Τώρα τέλος αναπαραγωγή. Ξανά μετά τον Οκτώβρη έως Γενάρη Φλεβάρη.
    Βγάλε την φωλιά και βάζε τους κανένα μπανάκι να κάνουν. Την ξύνει για να την βαθουλώσει λιγάκι.
    Κατ' αρχήν τώρα πρέπει να έχουν πτερόρροια δεν έχουν; Λαχανικά, φρούτα, μπάνιο και καλό καλοκαίρι.

5. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

ναι εχουν πτερρορια ενταξει θα βγαλω την φωλια τι να τους βαλω για να κνουν μπανιο ενα κεσεδακι απο μικρο γιαουρτι κανει?

6. maria p

σαν μέγεθος κάνει αλλά θα το δαγκώνουν να ξέρεις

7. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Απ'ότι φαίνεται υπάρχει ανεξάντλητη θεματολογία που μας κουφαίνει ...

8. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

σε πετ σοπ θα βρω?

9. maria p

ναι άνετα, είναι φθηνές 1-1,5 ευρώ οι πλαστικές μπανιερίτσες

10. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

σε πετ σοπ θα βρω?

11. maria p

σου απάντησα ήδη Ζωή. Ναι.

12. εγω στην θεση σου θα τα αφηνα ησυχα εξαλου γινεται να τους κανεις τεχνητη γονημοποιηση??

13. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

τελικα χανω επεισοδεια! ηιατρικη σημερα κανει θαυματα αντε και σε εξωσωματικη με παπαγαλακια!

14. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

ακομα γελαω βρε ζωη :)
    που το ακουσε αυτη η φιλη σου τετοιο πραγμα εδω δεν βρισκεις ευκολα γιατρο που να ξερει απο πουλια θα υπαρχει γιατρος για τετοιο πραγμα
    τι να πω δεν ξερω αν υπαρχει και πλαστικος χειρουργος για τα πουλια μαλλον θα υπαρχει χα χα χα ;)

15. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

πολυ καλο ! πλαστικος χειρουργος να ισιωσουμε τις μύτες των παπαγαλων μας να τις κανουμε γαλλικες!:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...