Γίνεται να ζευγαρώσουμε 2 lutino cockatiels ;

Συζήτηση με θέμα Γίνεται να ζευγαρώσουμε 2 lutino cockatiels ;, που ξεκίνησε από gianniskid, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 14 Μαϊ 2015.

1. gianniskid

gianniskid PB New Member

Καλησπερα γινετε να ζευγαρωσουμε λουτινο με λουτινο κοκατιλ ......

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Καλυτερα οχι. Εχει συζητηθει σε αρκετα θεματα στο φορουμ. Εκανες μια Αναζητηση με λεξεις κλειδια?

3. gianniskid

gianniskid PB New Member

Ναι απλα μαλλον δεν ισχυουν αυτα που λενε

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δηλαδή; Πως το έμαθες εσύ και τι ακριβώς έμαθες Γιάννη;

5. gianniskid

gianniskid PB New Member

απο εμπειρα ατομα ,οτι αυτα ειναι μπουρδες

6. maria p

Κοίτα, αν τα έμπειρα άτομα σε έχουν πείσει, γιατί ρωτάς εμάς.
    Αν δεν μας ρωτάς αλλά θέλεις να μας πληροφορήσεις να μάθουμε κι εμείς το σωστό, θα πρέπει να μας βάλεις πηγή, δηλαδή κάποια επιστημονική ανάλυση για το θέμα.
    Η λέξη μπούρδες δεν αποδεικνύει κάτι.

7. gianniskid

gianniskid PB New Member

Ρωταω για αυτα ακριβως που ειπες ,υπαρχει καποια επιστημονικη διαβεβαιωση που να λεει το αντιθετο ?

8. maria p

Φέρε την δική σου και θα φέρω κι εγώ.

9. gianniskid

gianniskid PB New Member

Δεν υπαρχει απο θεμα πειρα το συμπαιρενει ,εσυ εχεις ?

10. maria p

11. Φοίβος

Σε παρακαλω να μιλας πιο ωραια για τις αποψεις των ανθρωπων που σου αφιερωνουν χρονο για να παρεις απαντησεις σε αυτα που ρωτας. Που εμαθες εσυ στα 13 σου να ξεχωριζεις τις μπουρδες αποψεις απο τις σωστες. Αν εχεις βρεις γνώστες στο ειδος, να μας κανεις τη χαρη και να ρωτας αυτους και μονο αν ειναι στη συνχεια να ερχεσαι εδω για να χαρακτηρισεις.

12. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δηλαδή αυτά τα "έμπειρα" άτομα σε διαβεβαιώνουν πως δεν υπάρχει γενετικό πρόβλημα?
    Και αυτά τα "έμπειρα" άτομα προφανώς θα μπορούν να αναλάβουν και τις ευθύνες των όσων υποστηρίζουν?
    Γιατί υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που τα ξέρουν όλα.
    Δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις και να μας πεις.

13. gianniskid

gianniskid PB New Member

θα σε παρακαλουσα και εγω το ιδιο οσο για την ηλικία δεν ειδα κανα κανονα να λέει κάτι, και ναι εγω στα 13 θα σου πω και ναι ξέρω τι είναι σωστό και τι όχι. Ακου να δεις ρατσισμος εδω μεσα, θα σε παρακαλούσα να ανακαλεσεις..... Φιλιλα ο μικρός και χαζος Γιαννης

14. Φοίβος

Κανενας ρατσισμος. Ηλικιακα και μονο η εμπειρια σου ειναι περιορισμενη, πραγμα μη κατακριτεο σαφως αντιθετως απολυτα φυσιολογικο. Να λειπουν ομως οι χαρακτηρισμοι σε παρακαλεσα. Δεν σε χαρακτηρισα πουθενα με αυτα που αναφερεις. Η αντιπαραθεση με οφ τοπικ τελειωνει εδω.

15. gianniskid

gianniskid PB New Member

Ωραια στο θέμα μας λοιπόν αφήνοντας τα κατα την γνωμη μου - ρατσιστικα σχόλια -, υπάρχει καποιο επίσημο άρθρο που να απαγορευει αυτην την αναπαραγωγή;

16. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Έχεις κάτι στο μυαλό σου εσύ?
    Αυτός ο "έμπειρος" εκτροφέας .... πως σου τεκμηρίωσε την δυνατότητα αυτού του ζευγαρώματος?

17. Φοίβος

Ποιον θεωρεις εσυ επισημο φορεα για να ανακοινωνει αρθρα απαγορευσεων?

Στην εκτροφη υπαρχει η γνωση του ειδους, των διασταυρωσεων αλλα και της ηθικης. Οποιος κατεχει τα παραπανω κανει εκτροφη.

http://www.asst.org.au/Articles Files/Lutino Cockatiel.htm

Μοιραστείτε

Φόρτωση...