Γίνεται ζευγάρωμα θηλυκού με δυο αρσενικά;

Συζήτηση με θέμα Γίνεται ζευγάρωμα θηλυκού με δυο αρσενικά;, που ξεκίνησε από falkonis, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 10 Μαρ 2016.

TheBigL
Best Answer TheBigL, 10 Μαρ 2016
Διάβασε εδώ φίλε μου... Ολόκληρο το Post
  1. falkonis

falkonis PB New Member

Εχω το ζευγαράκι έτοιμο για γεννα. Θελω να ρωτήσω αν είναι εφικτό να βάλω την κανάρα να ζευγαρώσει στην συνέχεια με άλλο αρσενικό που έχω μετά από αυτή την γέννα. Ευχαριστω

2. Best Answer:
    Post #311962 by TheBigL, 10 Μαρ 2016
  3. falkonis

falkonis PB New Member

4. theodr

theodr PB Member

Θέλεις να αναπτύξεις λίγο το σκεπτικό σου ? Τι θέλεις να πετύχεις ?

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Απλά Φαλκόνη σκέψου ότι μετά τα μικρά που θα προκύψουν θα έχουν ίδιο μπαμπά οπότε δε θα μπορείς να τα ζευγαρώσεις του χρόνου ας πούμε.. Γιατί δεν παίρνεις ένα ακόμα θηλυκό να έχεις 2 ζευγάρια και να γίνουν όλα πιο φυσιολογικά και πιο ομαλά... Γενικά να ξέρεις οι τράμπες και οι αλλαγές ζευγαριών δεν κάνουν πολύ καλό και θέλουν πολύ εμπειρία..

6. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Φυσικα και γινεται απλα θα ειναι αδερφια απο ιδια μανα και διαφορετικο πατερα.
    Καλο θα ηταν να βρεις μια θηλυκια και ετσι να εχεις 2 ζευγαρακια και του χρονου θα μπορεις να βαλεις τους απογονους του ενος ζευγαριου με τους απογονους του αλλου ζευγαριου.

7. falkonis

falkonis PB New Member

Απλά ελεγα να μην στερήσω από το 2ο αρσενικό την χαρα της διαδικασίας ζευγαρώματος . Τιποτε άλλο. Θα κοιταξω για 2ο θηλυκό

Θα κοιταξω για 2ο θηλυκό

8. Δημητρηςχχχ

Δημητρηςχχχ PB New Member

Δεν θα πάθει τίποτα ο ενας αρσενικός αν δε ζευγαρώσει.Σκέψου πρωτα αν μπορείς να διαχειριστεις τα μικρα τους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...