Βρεθηκε καρδερινα με δαχτυλιδι

Συζήτηση με θέμα Βρεθηκε καρδερινα με δαχτυλιδι, που ξεκίνησε από scooby2gr, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 9 Αυγ 2014.

1. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

Καλησπέρα
    Βρέθηκε στα Καλύβια Αττικής μια καρδερίνα με αριθμό Ε13 0352
    Ξέρει κανείς από που και ποιος μπορεί να την έχασε????
    Προς πληροφόρηση σας, με πήραν τηλέφωνο και μου διάβασαν το νούμερο από ξάδελφο του ανθρώπου που την βρήκε. Δεν έχω άλλα στοιχεία

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Προφανώς η καρδερίνα επέλεξε εσένα για το υπόλοιπο της ωδικής της καριέρας.... Καλό κελάηδημα λοιπόν.

3. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

η καρδερίνα δεν επέλεξε εμένα. επέλεξε τον ξάδελφο ενός φίλου στα Καλύβια. Και επειδή ξέρουν ότι ασχολουμε μου είπαν το νούμερο και μου ζήτησαν από περιέργεια να μάθω από που ήρθε

4. misalouris

Στην καλύτερη περίπτωση να βρεθεί ο εκτροφέας. Αν αυτός έχει αρχείο ίσως βρούμε και τον ιδιοκτήτη του και το σημείο που δραπέτευσε ο φίλος μας. Για να γίνει αυτό χρειαζόμαστε όλα τα στοιχεία που είναι γραμμένα πάνω στο δακτυλίδι. Γράμματα και αριθμοί.

5. misalouris

Στην πραγματικότητα μπορείς και μόνος σου αν διαβάσεις εδώ μέσα στο forum ή εδώ να βρεις τον εκτροφέα της καρδερίνας

6. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

Ε13 0352

7. misalouris

Είναι γεννημένο το 2013 και έχει νούμερο 352 τίποτε περισσότεροι. Αυτό το δακτυλίδι δεν ανήκει σε μέλος συλλόγου. Είναι κλειστού τύπου που μπορεί να προμηθευτεί οπωσδήποτε από κάποια petshop.
    Δυστυχώς τα σχέδια αναζήτησης καταστράφηκαν. Λυπάμαι

8. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

9. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

από ότι μου είπαν, ο κύριος που την έπιασε έχει πουλιά. βγήκε το πρωί και την βρήκε πάνω στα κλουβιά του. πήρε την απόχη του και την έπιασε.

10. misalouris

Να του πεις πλέον ... να τη χαίρεται.... να την καμαρώνει ... ή αν δεν τη θέλει να τη χαρίσει σε κάποιον δικό του. Η αναζήτηση του κτήτορα είναι αντικειμενικά απίθανη και αποσύρομαι γιατί δεν μπορώ να βοηθήσω.

11. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Καλορίζικη !..Δεν γίνεται να βρει τον εκτροφέα. Το πουλάκι είναι εκτροφής, κουράστηκε, πείνασε και ''γαντζώθηκε'' σε μέρος που του ήταν οικείο... σε κλουβί.
    Εύχομαι να έπεσε σε καλά χέρια.

12. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

να είστε σίγουροι ότι έπεσε σε καλά χέρια. ο κύριος έχει μουρλα με τα πουλιά

13. misalouris

Να του προτείνεις να μπει στην παρέα μας εδώ στο forum.... χρειαζόμαστε τέτοιους ανθρώπους ... με αγάπη και τρέλα. Τουλάχιστον εγώ αποκτώ παρέα χα χα χα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...