Βρήκα ένα πιτσούνι τι να κάνω;

Συζήτηση με θέμα Βρήκα ένα πιτσούνι τι να κάνω;, που ξεκίνησε από Ηλιας παραδεισια, στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 20 Μαϊ 2016.

George98
Best Answer George98, 20 Μαϊ 2016
να μουλιάσεις στο νερό σπόρους σιταριού που θα βρεις σε σουπερ-μαρκετ και αν το ταίσεις μόλις μαλακώσουν. Αν δεν πάρεις αμέσως μέχρι να πάρεις μπορείς... Ολόκληρο το Post
  1. Παιδια βρικα ενα πιτσουνι τι να κανω?

222318.jpg

2. Best Answer:
    Post #327710 by George98, 20 Μαϊ 2016
  3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μαλακά, ζεστασιά με λάμπα και τάϊσμα με κρέμα νεοσσών, έχεις; Πόσο μικρό είναι; Μπορείς να βάλεις φωτογραφία;
    Δες και εδώ http://www.wild-anima.gr/anima/index.php/el/carearticles/134-2016-03-23-11-38-42

4. Ειναι καλιμενο με φτερα και το εχω ταισει λιγο βρεγμενο ψωμι και νερο. Και ειναι δεκαοκτουρακι

5. maria p

Τρώει μόνο του;

6. Οχι δεν τρωει αλλα οταν του βαζω το κουτλακι με νερο το πινει μονος του μονο αυτο φαι οχι

7. George98

George98 PB Active Member

Ψήφοι: 1
    να μουλιάσεις στο νερό σπόρους σιταριού που θα βρεις σε σουπερ-μαρκετ και αν το ταίσεις μόλις μαλακώσουν. Αν δεν πάρεις αμέσως μέχρι να πάρεις μπορείς να του δώσεις μουλιασμένο ρύζι...

George98, 20 Μαϊ 2016
    Best Answer
  8. maria p

Τώρα προς το παρόν βράσε αυγό και κάνε χυλό τον κρόκο να του δώσεις να φάει. Τον χυλό με νερό που θα έχεις βράσει και θα έχει κρυώσει φυσικά.

9. George98

George98 PB Active Member

Βάλε μας μια φώτο να δούμε την ηλικία του όμως !

10. maria p

Με το τσιγκέλι να πάρουμε δυο τρεις πληροφορίες παιδί μου, ο Ηλίας θέλει παρακάλια :)

11. Αυτη τη στηγμη δεν μπορω για φοτο γιατι ειμαι απο κηνητο. Αλλα ειναι περιπου 16ημερον

12. maria p

Τι του έδωσες να φάει εκτός από ψωμί; Κουάκερ έχεις; Κάνε εν τω μεταξύ το αυγό.

13. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν το βάλει να βράσει 3-4 λεπτά και μετά του το δώσει (χλιαρό)?
    Και το ρυζόνερο για να πίνει?

14. Τωρα κοιματε και το ταισα μονο ψωμι. Απο αυριο να δοσω κεχρι σε σπορους μουλιασμενο σε βραστο νερο?

15. maria p

Τι κεχρί μίλετ εννοείς ή τους σπόρους των μειγμάτων; Να στραφείς σε πιο μαλακές τροφές προς το παρόν.

16. Εννοω μιλλετ και απο οτι μου ειπες θα βαλω αυγο σε πολτο! Ελπιζω να ζη:(σει

17. maria p

Πρέπει πριν κοιμηθείς να του κάνεις ένα γερό τάϊσμα και πάλι το πρωί μόλις ξυπνήσεις για να τα καταφέρει. Το έχεις στα ζεστά; Βάλε του ένα παλιό μάλλινο και κάλυψέ το γύρω γύρω σαν φωλιά, να νοιώθει ασφαλές και να κοιμηθεί ήσυχα μετά το φαγητό.

18. misalouris

Όχι ξανά ψωμί..
    Από αυτά που ξέρω, προκαλεί διάρροια.

19. Ειναι πολυ ταισμενο απο την μανα του ο προλοβος του ειναι γεματος

20. maria p

Τώρα το βράδυ το βρήκες; Αν είναι έτσι, θα πρέπει όμως να ξυπνήσεις πολύ πρωί να το ταΐσεις.

21. misalouris

Μήπως εκεί κοντά που το βρήκες ήταν η φωλιά του... ή η μητέρα του?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...