Βοήθεια στην αναπαραγωγή καναρινιών

Συζήτηση με θέμα Βοήθεια στην αναπαραγωγή καναρινιών, που ξεκίνησε από Jim & Ornela❤, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Φεβ 2016.

theodr
Best Answer theodr, 2 Φεβ 2016
Θα σου προτείνω να ξεκινήσεις το διάβασμα από το παρακάτω άρθρο : Σωστή διατροφή, το Α και το Ω στη διαχείριση των καναρινιών Στην συνέχεια να... Ολόκληρο το Post
  1. Jim & Ornela❤

Jim & Ornela❤ PB New Member

Γεια σας.

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.
    Εχω ενα αρσενικο πορτοκαλοκιτρινο καναρινι και ενα θυλικο μοζαικ.
    Αυτα τα δυο θελω να τα ζευγαρωσω.

Ποτε να βαλω την φωλια και το νυμα στο θυλικο μοζαικ καναρινι?

Ποτε ειναι ο καταλληλος μηνας για να τα βαλω να ζευγαρωσουν?

Ποτε να τα βαλω στο ιδιο κλουβι?

Και πως να τα πυρωσω και τα δυο?
    Τι πρεπει ,δηλαδη, να τους βαζω να τρωνε για να πυρωθουν?

Σας παρακαλω απαντηστε μου.
    Ειναι αναγκη.

Ευχαριστω.

2. Best Answer:
    Post #307172 by theodr, 2 Φεβ 2016
  3. theodr

theodr PB Member

theodr, 2 Φεβ 2016
    Best Answer
  4. Stfns

Stfns PB Member

Καλησπέρα. Επίτρεψέ μου να σου πω ότι ξεκινάς με λάθος επιλογή ζευγαριού. Το θηλυκό σου αξίζει ένα καθαρόαιμο αρσενικό κόκκινο μωσαικό. Ψάξ' το λίγο...

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Συμφωνώ με Stfns !! Ακόμα είναι νωρίς για αναπαραγωγές!!! Μην αγχώνεσαι και ψάξε καλύτερα για κάποιο ακόμα καναρίνι!! Το καλύτερο θα ήταν να βρεις ένα αρσενικό κόκκινο μωσαικό και μια πορτοκαλοκίτρινη κανάρα!! ;)

6. panagiotis2014

panagiotis2014 PB New Member

Γεια σας. Όταν βάζουμε ζωρισμα το βάζουμε με χαρτί στην μέση για να μην βλέπει το αρσενικό το θυλικό; Δηλαδή όπως είναι το κάγκελο που θα μπει στην μέση αν βάζουμε χαρτί ή κάτι άλλο. Ή δικιά μου η ζευγαρωστρα έχει καγκελου με λαμαρίνα

7. TheBigL

TheBigL PB Member

Αν βάλεις χαρτί για να μην βλέποντε θα το φάνε και θα βλέποντε.Θέλει κάγκελα με λαμαρίνα ή σκέτη λαμαρίνα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...