Βλεπω λιγο περιεργο το χαλινο του budgie μου

Συζήτηση με θέμα Βλεπω λιγο περιεργο το χαλινο του budgie μου, που ξεκίνησε από giorgoss, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 15 Αυγ 2015.

1. giorgoss

giorgoss PB New Member

Γεια σας, εχω μια απορεια για τα παπαγαλακια μου. Το ενα φαινεται σιγουρα πως ειναι αρσενικο και το αλλο μαλλον θυλικο αλλα βλεπω λιγο περιεργο το χαλινο του σας στελνω και φωτογραφια αν μπορειτε να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο...

περιεργο_χαλινο_budgie.jpg

αν θελετε μπορω να ανεβασω κι αλλη, αν δεν φαινεται καλα.

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Αλλη μια φωτογραφία πιο κοντινή κι ανφάς θα ήταν καλύτερη.

3. giorgoss

giorgoss PB New Member

απλά με προβληματίζει ότι εξέχει.

Συνημμένα Αρχεία:

4. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

Εχεις φωλια;; τα εχεις δει να ζευγαρωνουν;; εχουν περασει πτερορροια;νομιζω πως δεν εχει κατι αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

5. giorgoss

giorgoss PB New Member

Να σου πω ειμαι καινουριος στο ''αθλημα'' τώρα πηρα και το αρσενικο και είπα να την βάλω σε περιπτωση που ειναι να ζευγαρώσουν. Αλλα μαλλον θα την βγαλω μετα τα οσα διαβασα για να προετιμασω πρωτα τα πουλια. ;)

6. Marilenaki

Marilenaki PB Member

η περιοδος που εχεις βαλει φωλια ειναι λαθος λογο ζεστης..
    πηρες τωρα αρσενικο και τα εβαλες απευθειας μαζι χωρις καραντινα και κατευθειαν φωλια? και αυτη δεν ειναι σωστη κινηση...
    αρχισε το διαβασμα για να προετοιμαστεις σωστα για την αναπαραγωγη και τις αναγκες του ειδους που εχεις.

οντως ο χαλινος φαινεται καπως αλλα μια κοντινη καθαρη φωτογραφια θα βοηθουσε παραπανω..

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Μου φαίνεται για θηλυκό σε οίστρο, δεν θα ανησυχούσα παραπάνω προς το παρόν.

8. giorgoss

giorgoss PB New Member

Σας ευχαριστω παιδια θα προσπαθησω να βγαλω και μια καλυτερη κοντινη. Και την φωλια ποτε θα πρεπει να την βαλω; Επισης μια απορια ακομα λιγο εκτος θεματος (σορρυ μεχρι να συντονιστω πληρως στην λειτουργεια του φορουμ) αν δεν υπαρχει αρσενικο το θυλικο κανει αυγα; εστω και ασπορα.

9. harabudgie1

Την φωλια να την βαλεις απο φθινοπωρο.Προαιτιμασε τα διατροφικα με πρασιναδες,αυγοτροφη,σουπιοκοκαλο και βλεπουμε.:)
    Δεν πειραζει:D

Εχεις αρσενικο εσυ;;βαλε μας μια φωτο να τα καμαρωσουμε και τα δυο μαζι, πολυ ομορφη η θυληκια φτου φτου.

10. giorgoss

giorgoss PB New Member

Σ ευχαριστω χαρα την εβγαλα την φωλια μην σκασουν κι απ την ζεστη... οριστε και ο αρσενικος :) Η θυλικια ειναι πιο ντροπαλη και δεν καθεται ευκολα για φωτο.. χαχαχ

το_αρσενικό_budgie_του_ζευγαριού_.jpg

11. harabudgie1

Πολυ ομορφοε φτου φτου μας βγηκε ντροπαλη.:p:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...