Βιταμινη και τροφη για cockatiel

Συζήτηση με θέμα Βιταμινη και τροφη για cockatiel, που ξεκίνησε από Stefan, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 14 Φεβ 2009.

1. Stefan

Stefan PB New Member

Καλημερα!Πριν λιγη ωρα αγορασαμε καινουργια τροφη και βηταμινη για τον κοκατιλο μου. Για τιν ακριβεια του αγορασαν και οχι του αγορασαμε...Τελος παντων επειδη δεν ξερω αμα ειναι καλης ποιοτητας μπορειτε να με βοηθησετε?Η τροφη γραφει,

-preStice premium loro parque mix for australian parakeet

H βιταμινη γραφει πανο της,

-Μultivitamins for birds and rodents

Μπορειτε να με βοηθησετε?

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Η τροφή της παραπάνω εταιρίας είναι μια απο τις καλύτερες. (Prestige). Οι πολυβιταμίνες απο πια εταιρία είναι?

3. Stefan

Stefan PB New Member

Eυχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!:)

Η βιταμινη αν καταλαβα σωστα ειναι της εταιριας Diafarm.Η βιταμινη που αγορασα ειναι η μασαια απο την παρακατω εικονα

Συνημμένα Αρχεία:

4. Stefan

Stefan PB New Member

Αυτο που με προβληματησε ειναι οτι τη συγκεκρημενη βιταμινη μπορουν να την παρουν και ινδικα χειριδια...Γινεται κατι τετοιο?(multivitamin for birds and rodents)

5. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Προσωπικά δεν την γνωρίζω την παραπάνω πολυβιταμίνη οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Δεν ξέρω αν διατροφικά τα ινδικά με τους παπαγάλους έχουν τις ίδιες ανάγκες βιταμινών, αν ισχύει όμως, τότε κάνει. Για καλό και για κακό όμως θα πρότεινα της bogena το αντίστοιχο προιόν που είναι για παπαγάλους.

6. Stefan

Stefan PB New Member

Εγω bogena ειχα πει στους γονεις μου να μου φερουν αλλα μου ειπαν οτι δεν ειχε ο μαγαζατορας...Τελως παντων...Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου!:)(τουλαχιστων την τροφη την πετυχαν :D)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...