Βιντεο εκπαιδευσης java

Συζήτηση με θέμα Βιντεο εκπαιδευσης java, που ξεκίνησε από Mpikis, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 4 Ιουλ 2009.

1. Mpikis

Mpikis PB New Member

Και ναι εφτασε ο καιρος απο εκτροφεας να γινω και εκπαιδευτης..περιπου...χαχα!
    [YOUTUBE=A55M2MSl5j0]Εκπαίδευση Java Sparrow[/MEDIA]

2. antonis1996

antonis1996 PB New Member

ωραιο το βιντεακι!

3. Wind-sa

Wind-sa PB Member

David Copperfield ! :D

4. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Μάλλον Javid Copperfield Πωλίνα!
    :).Πολύ καλό το βιντεάκι!

5. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Αλέξανδρε εχεις φωτογένεια!:D

Και το πουλάκι πολύ πρώτο! Είναι παραγωγής σου?:D;)

Αντε και σε ανώτερα!

6. Pigaki

Pigaki PB New Member

:DTελειο! Δεν εχεις το θεο σου!

7. anatoly

anatoly PB Member

Πολυ καλο! Μπραβο!
    Αλλα δεν καταλαβα εφτασε ο καιρος να γινεις εκπαιδευτης ή... ταχυδακτυλουργος;:Big Grin:

8. πολυ καλο,πραγματι σαν ταχυδακτυλουργος!

9. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

.

Ειμαι η Νο1 θαυμαστρια σου...:Big Grin:
    Τελειο το βιντεακι...

10. Mpikis

Mpikis PB New Member

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!Το πιγκουινακι ειναι απο τη δευτερη γέννα των πιτσιλωτών μου!Δηλαδη..ειμαι εκτροφεας..ειμαι εκπαιδευτης..τωρα και ταχυδακτηλουργός...θα ανεβάσω και άλλα βιντεάκια με πιο θεαματικες προσγειώσεις πανω στο κεφαλι μου...χαχα!

11. Sissy

Sissy PB Senior Member

Τελεια η εκπαιδευση, τελειο το βιντεακι, τελειος και ο ταχυδακτυλουργος!Μπραβο σας!

12. fragos

fragos PB Member

μπραβο!πολυ καλη εκπαιδευση εχουν!

13. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Αλέξανδρε να προτείνω κάτι. Αντί να τραβάς απότομα το χέρι γιατί δεν δοκιμάζεις να το κάνεις να πετάξει από το ένα στο άλλο με δέλεαρ κάποια τροφή που του αρέσει; Η από την άκρη του δωματίου στο χέρι σου. Θα χάσεις την ιδιότητα του ταχυδακτυλουργού αλλά είναι πολύ πιο ήρεμος τρόπος για το πουλί. Όσο να'ναι το να χάνει το δάχτυλο κάτω από τα πόδια του σίγουρα το στρεσάρει λίγο. Μπορεί μεγαλώνοντας να πάψει να έχει εμπιστοσύνη στο δάχτυλο (αφού δεν είναι αξιόπιστο) και να μην έρχεται. Ποια είναι η ηλικία του πουλιού; Ταΐστηκε στο χέρι ή από τους γονείς;

14. Mpikis

Mpikis PB New Member

Βασίλη αυτός ο τρόπος είναι το "χαβαλέ" μας...τωρα δεν το αφήνω απότομα αλλα το πεταώ ψιλά και κάνω το κλασικο χτυπημα με τα δαχτυλα..(ζεμπεκια) και με το που το ακουει αυτομάτως γυρναει και κάθεται στο χέρι μου...όχι πάντα..αλλα τις περισσότερες φορές!Κανω τον ηχό και τεντώνω το δαχτυλο..το βλέπει κ ερχεται...δεν εινια πιστευω απότομος ο τρόπος γιατι του έχω μάθει να μετακινειται με το χέρι μου και απότομα αλλα και χαλαρα...με εμπιστευται..μη ξεχνάς οτι παράλληλα με το ταισμα των γονιών του έκανα κι εγω ταισματα στο χερι...τον έχω συνέχεια στη χουφτα μου...Δε θέλω να βλέπει τροφη και να έρχεται αλλα να παιζουμε μαζι...αργοτερα ισως του δίνω και κανενα "μπινελικι"(μεζεδακιι)οταν κανει κατι σωστα...αλλα μεχρι τοτε στρατιωτικη εκπαιδευση..κομπαντο ο πιγκουινος..χαχαχα!

15. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Αυτό που σου είπα είναι περισσότερο γενικός κανόνας. Φυσικά εσύ ξέρεις το πουλί καλύτερα αφού εσύ το ζεις καθημερινά. Απλά έχε το στο μυαλό σου αυτό γιατί όσο μεγαλώνουν τόσο πιο ανεξάρτητα από εσένα γίνονται και χρειάζεται ο χειρισμός να είναι πιο προσεκτικός. Σε μικρή ηλικία σε εμπιστεύονται πιο εύκολα. Το ότι τον χαϊδεύεις στην πλάτη με τέτοια άνεση είναι μεγάλο πράγμα. Καλή συνέχεια στην εκπαίδευση και με το καλό να δούμε κι άλλα βιντεάκια.

16. ilonakolodziejska

ilonakolodziejska PB New Member

meno afoni telio i parastasi sou evgie

17. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

είσαι ενα παιδί θαύμα στο είπα και χτες "φτου" "φτου" και μπράβο σου

Μοιραστείτε

Φόρτωση...