Βιβλία για καναρίνια

Συζήτηση με θέμα Βιβλία για καναρίνια, που ξεκίνησε από mansfak, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 24 Μαϊ 2008.

1. mansfak

mansfak PB New Member

Σκέφτομαι να αγοράσω βιβλία σχετικά με καναρίνια και καρδερίνες.Μήπως υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα που μπορείτε να μου προτείνετε.Με ενδιαφέρει το περιεχόμενο του βιβλίου να αναφέρεατι σε θέματα διατροφης,προβλημάτων υγείας, αναπαραγωγής,αρρώστιες και οτιδήποτε άλλο είναι χρήσιμο για τη "συμβίωσή" μου με τα καναρίνια και τις καρδερίνες.Μήπως υπάρχει σε κάποιο site σε ηλεκτρονική μορφή για να το κατεβάσω??
    Η αφορμή για να αγοράσω ήταν το καναρινάκι που ξαφνικά σταμάτησε το τραγούδι.Τότε βέβαια παρατήρησα ότι είχε και απώλεια πουπούλων.Μπαίνοντας εδώ είδα ότι έχει πτερρόροια.Μέχρι όμως να το διαπιστώσω είχα σκάσει.τι έχει και τι έχει.Αυτός είναι ο βασικός λόγος που θέλω να αγοράσω βιβλία σχετικά.Να ξέρω τι συμβαίνει με τα πουλια μου.

2. mansfak

mansfak PB New Member

έψαξα στο βιβλιοπωλείο που πάω και αγοράζω βιβλία και έχει τα παρακάτω βιβλία:http://www.protoporia.gr/protoporia/findresults_simple.asp?mscssid=JB9DTBEJWHSW8G1NLP01K8TPGW2XF2CA
    παω σήμερα κιόλας να τα δω μήπως και αγοράσω κανένα.πάντως δε βρήκα κάτι σε ηλεκτρονική μορφή

3. vasileia

vasileia PB New Member

σου το συστήνω είναι πάρα πολύ καλό

Όνομα βιβλίου:Καναρίνια
    Εκδοτικός οίκος:Ψύχαλου
    Συγγραφέας:Horst Bielfweld
    Έτος έκδοσης/εκτύπωσης:1999
    Τιμή αγοράς:16,35
    Αξιολόγηση κειμένου:Αρκετά καλό 7/10
    Φωτογραφία εξώφυλλου (αν είναι δυνατόν):

Μοιραστείτε

Φόρτωση...