Αυτοσχεδιο προστατευτικο κλουβιου

Συζήτηση με θέμα Αυτοσχεδιο προστατευτικο κλουβιου, που ξεκίνησε από paulpaul, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 21 Σεπ 2014.

1. paulpaul

paulpaul PB New Member

Το νεο προστατευτικο που εφτιαξα για τον παπαγαλο μου
    7(3).jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ωραίο είναι, είναι σταθερο; Ή μπορεί κάποιο μεγαλόσωμο πουλί να το πετάξει κάτω;
    Άλλαξε και τις πατήθρες στο κλουβί με ξύλινες στρογγυλές ή έστω στρογγυλές πλαστικές.

3. paulpaul

paulpaul PB New Member

Σταθερο ειναι το σκέφτηκα και καρφοσα το κλουβι στον τιχο

4. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

καλη κατασκευη αλλα δεν ειναι λιγο υπερβολικη? επειδη ειναι ενα το πουλακι γιατι να μην το εχεις μεσα στο σπιτι τις περοσσοτερες ωρες και κυριως τα βραδια ετσι και αυτο την ημερα θα εχει παρεα και το βραδυ δε θα κινδινευει απο κακους πιθανους επισκεπτες.

5. paulpaul

paulpaul PB New Member

Μεσα το κραταω πολες ωρες αλλα μερικες φορες το εχω εξω και εχω μια γατα που ηρθε στον κιπο του σπιτιου μου και την ταιζω και ερχεται καθημερινα και φοβάμαι μηπος το φαει

6. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

τοτε εκανες παρα πολυ καλα για να μην εχεις ποβλημα.

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Παύλο γιατί το μπαινοβγάζεις το πουλάκι μέσα-έξω?? Θα σου κρυώσει!

Θα το έχεις είτε μόνιμα μέσα, σε χώρο ήσυχο, ευήλιο, χωρίς καπνούς και πολύ θόρυβο και να κοιμάται με τη δύση του ηλίου και να ξυπνάει με την ανατολή του ήλιου, είτε μόνιμα έξω προστατευμένο από τον καιρό (βροχή, ρεύματα αέρα κτλ) και τα αρπακτικά.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...