Αυτοσχέδιο σταντ

Συζήτηση με θέμα Αυτοσχέδιο σταντ, που ξεκίνησε από dimitra_1980, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 20 Απρ 2009.

1. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Λοιπόν αυτό είναι το σταντ που έφτιαξα για τη Ζουζου από μια ελιά που έχω στον κήπο.Εντάξει...δεν είναι και επαγγελματική κατασκευή αλλα με λίγα παιχνιδάκια και σκαλίτσες πιστεύω να σουλουπωθεί λίγο.Το περισσότερο μέρος του είναι ατόφιο όπως το έκοψα από το δέντρο.Μερικά κλαράκια όμως τα έχω προσθέσει εγώ και τα στερέωσα με δεματικά.Η βάση με προβλημάτισε λίγο αλλα αφού το σκέφτηκα λίγο κατέληξα στο να γεμίσω μια γλάστρα με τσιμέντο και να στερεώσω όλο το σταντ μέσα.Πώς σας φαίνεται?Η Ζουζού δεν τρελλάθηκε και από τη χαρά της αλλα λίγη ώρα κάθεται επάνω.Μετά απογείωση και προσγείωση...στο κεφάλι μου!

DSCI0005.jpg DSCI0007.jpg

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Πολύ ωραία κατασκευή Δήμητρα! Μπράβο!
    Ειμαι σίγουρη πως αν προσθέσεις τις σκαλίτσες και τα παιχνίδια που σκέφτεσαι, θα γίνει σίγουρα πολύ πιο ελκυστικό και θα περνάει εκεί περισσότερες ωρες! Αν μαλιστα καταφέρεις κα προσαρμόσεις ταίστρα και ποτίστρα στο στάντ, νομιζω πως το φιλαρακι σου δεν θα ξεκολάει απο εκεί!

3. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Ευχαριστώ Τζωρτζίνα.Στο εμποριο δεν εβρισκα κάτι να με ικανοποιεί γι΄αυτό προτίμησα να το φτιάξω μόνη μου.Για την ταίστρα και την ποτίστρα το μελετάω.Θα βρω καμια πατέντα, που θα πάει...Μες στη βδομάδα θα βάλουμε και παιχνιδάκια...

off topic:Δε μεγάλωσε η Ζουζού μου??

4. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Μια χαρά είναι.Τα αυτοσχέδια έχουν φαντασία και δημιουργικότητα.

5. Sissy

Sissy PB Senior Member

Μπραβο Δημητρα!Θα περναει ευχαριστα την ωρα του το πουλακι, μολις του βαλεις τα παιχνιδια:D

6. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Μπράβο Δήμητρα, καλορίζικο, εύχομαι ευχάριστες ώρες & παιχνίδια να έχει η Ζουζού, να την καμαρώνεις και να σου λέει πόσο ευτυχισμένη είναι! Είναι μια κούκλα, εκπληκτική!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...