Παρουσίαση Αυτη ειναι η Μανι, ειναι οντως lacewing ringneck;

Συζήτηση με θέμα Αυτη ειναι η Μανι, ειναι οντως lacewing ringneck;, που ξεκίνησε από MANI, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Ιαν 2009.

1. MANI

MANI PB New Member

αυτη ειναι η κοπέλα μας! μπορει να μας βοηθησετε αν οντως ειναι lacewing ringneck???

δεν ειναι κουκλιτσα???:p

Συνημμένα Αρχεία:

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ειναι κουκλα!αν και νομιζω πως το κλουβι της ειναι πολυ μικρο...

3. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Κουκλίτσα και γλυκούλα η Μάνι, εκπληκτική! Φέρε μας κι'άλλες φωτογραφίες να τη θαυμάσουμε!

4. MANI

MANI PB New Member

μερικές ακόμη

Συνημμένα Αρχεία:

• mani1.jpg
      mani1.jpg
      File size:
      63,2 KB
      Προβολές:
      74
    • mani2.jpg
      mani2.jpg
      File size:
      19 KB
      Προβολές:
      83
  5. MANI

MANI PB New Member

ειναι μικρο το κλουβι???

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ειναι μεγαλο αλλα νομιζω πως δεν μπορουν να χρησιμοποιει καλα το χορο...:rolleyes:...ενα ορθογωνιο νομιζω θα ηταν καλυτερο...

7. MANI

MANI PB New Member

την εχω λιγο καιρο και δεν ξερω καλα τις αναγκες της...παντως δεν εχουμε σκοπο να την εχουμε συνεχεια μεσα στο κλουβι της.( παντως σκεφτομασταν γενικα να της το αλλαξουμε καποια στιγμη)..παρα μονο τις ωρες που λειπουμε απο το σπιτι!

8. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Einai poli omorfi!ti xroma einai? den fenete kala ble h Gkri? Den exo dei pote gkri RingNek...
    Mia xara mou fenete to klouvi...

9. MANI

MANI PB New Member

ειναι γκρι η κοπελα!

10. MANI

MANI PB New Member

μπορει να μας πει καποιος/α τι ρατσα ρικ νεκ ειναι?

11. melagio80

melagio80 PB Member

Να την χαιρεσαι την κουκλα!
    Εχω αντρα αν θελεις για την μικρη...

12. MANI

MANI PB New Member

λες??? κατσε να ηρεμησει λιγο και να μεγαλωσει η μικρη μας ( ειναι του '07)και θα το δουμε! τι χρωμα ειναι το δικο σου? ειναι ιδια ρατσα?

13. melagio80

melagio80 PB Member

Ο δικος μου ειναι κατι αναμεσα σε πρασινο και γαλαζιο!
    Ο Γιουτζακος ειναι γεννημενος το '08.

Συνημμένα Αρχεία:

14. MANI

MANI PB New Member

ειναι πολυ ομορφος! αλλα ειναι ακομα πιο μικρος απο την δικη μας ...οποτε ΥΠΟΜΟΝΗ!

15. melagio80

melagio80 PB Member

Nαι,ειναι μικρουλης.
    Ποσο καιρο εχεις τη Μανι?

16. MANI

MANI PB New Member

πολυ λιγο καιρο...περιπου 25 μερες! δεν εχει ηρεμησει και πολυ! φοβαται πολυ τα χερια! εσυ τον εχεισ καιρο τον κυριο? πες μου καμια ιδιαιτεροτητα! απο φαγητο γενικοτερα???βοηθησε με οσο μπορεις ...πως να την πλησιασω?

17. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

δεν ειμαι σιγουρος για το κλουβι οποτε ας μας πει καποιος πιο εμπειρος...ειναι πολυ ομορφη παντος!καλα κανεις και την φροντιζεις οσο καλυτερα μπορεις!

18. melagio80

melagio80 PB Member

Εγω τον κυριο τον εχω σχεδον 2 μηνες.
    Ειναι νωρις ακομα για να συνηθισει εσενα και το χωρο στον οποιο βρισκεται!Να μην της μετακινεις το κλουβι και να το εχεις σε σταθερο μερος.
    Τωρα τον τελευταιο καιρο ερχεται και τρωει απο το χερι μου το αγαπημενο του φρουτο-μανταρινι(αν αρεσει και στην δικια σου να μην της δινεις πολυ παρα μονο μια φετουλα γιατι θα την παει...)
    Ειναι ησυχος αλλα το πρωι με το που θα ξεσκεπασει η μητερα μου το κλουβι δεν βαζει γλωσσα μεσα του,μιλαει και μιλαει...
    Να της δινεις φρουτακι αλλα οχι σε μεγαλες ποσοτητες!
    Τωρα για περαιτερω πληροφοριες θα δεις διαφορα θεματακια για τα ringneck oπως σε αυτη τη σελιδα:
    https://petbirds.gr/articles/Παπαγάλοι-Ρίνγκνεκ-ringneck.90/
    Τα υπολοιπα μελη με περισσοτερες γνωσεις απο εμενα θα σε βοηθησουν σιγουρα.

19. mariah

mariah PB Member

Να το χαιρεσαι.Πολυ ομορφο ειναι.Πρωτη φορα βλεπω ringneck μ'αυτο το χρωμα.

20. Sissy

Sissy PB Senior Member

Ειναι πολυ ομορφο πουλακι, να σου ζησει!
    Το κλουβι του, ενω ειναι αρκετα μεγαλο, λογω σχεδιου, δεν δινει την δυνατοτητα στο πουλι να 'εκμεταλευτει' τον ογκο του.;)) Στο ιδιο μεγεθος ενα ορθογωνιο παραλληλογραμμο, θα ηταν πιο σωστη επιλογη.Σε γενικες γραμμες πρεπει να επιλεγεις οσο μεγαλυτερο μεγεθος μπορεις και χωρις πολυπλοκα 'σχεδια'.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...