Ασθμα στα καναρινια μου;

Συζήτηση με θέμα Ασθμα στα καναρινια μου;, που ξεκίνησε από steliosvas, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 15 Μαρ 2014.

1. steliosvas

steliosvas PB New Member

Καλησπερα,θελω να μαθω αν τα καναρινια μου εχουν ασθμα και αν ναι περιμενω απαντησεις.

εννοω αν εχουν πως το αντιμετοπιζω ;;

ευχαριστω!

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Συμπλήρωσε αυτό Στέλιο για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε petbirds.gr/threads/%CE%A0%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF-%CE%B1%CF%83%CE%B8%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82.18794/

3. steliosvas

steliosvas PB New Member

1. Τι είδος πτηνού έχετε; καναρινι
    2. Αναφέρετε το φύλο του αν το γνωρίζετε θηλυκο
    3. Τι ηλικία έχει; 2 ετων
    4. Πόσο καιρό το έχετε εσείς; 2 χρονια
    5. Ζει μόνιμα σε εξωτερικό χώρο; Σε εσωτερικό; Άλλοτε μέσα, άλλοτε έξω; Άλλοτε μέσα, άλλοτε έξω
    6. Στο κλουβί ζει μόνο του; Με άλλα πτηνά; Πόσα; Ποιο είναι το μέγεθος του κλουβιού;μονο του σε κανονικο κλουβι
    7. Τι διατροφή του παρέχετε; (π.χ. σπόροι, χόρτα, αρωματικά βότανα, λαχανικά, φρούτα, αυγοτροφή). Περιγράψετε όσο πιο αναλυτικά μπορείτε. απλη τροφη για καναρινια,αυγοτροφη και μαρουλι που κ που
    8. Περιγράψτε λεπτομερώς τα συμπτώματα που σας έχουν ανησυχήσει, καθώς επίσης την αναπνοή του, τη στάση σώματος, την ενεργητικότητά του, τις κουτσουλιές του, την καθαρότητα της μύτης, την εμφάνιση των ποδιών του. φουσκωνει τα πουπουλα
    9. Πότε παρουσιάστηκε το πρόβλημα στην υγεία του πτηνού σας; μετα τις γεννες της περσινης σεζον

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Το "φουσκώνει τα πούπουλα" είναι η λεπτομερής περιγραφή των συμπτωμάτων;

Τέλος πάντων, με βάση αυτό το σύμπτωμα θα μπορούσε να έχει οτιδήποτε. Είναι κοινό σύμπτωμα σε όλες σχεδόν τις ασθένειες.

5. steliosvas

steliosvas PB New Member

κανει και εναν χαρακτηριστικο ηχο οπως φωναζουμε τα σκυλια!:(

τιποτα αλλο :confused:

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Βρε Στέλιο μου συγνώμη ..αλλά αν διάβαζες εσύ τη δημοσίευσή σου και την επεξήγηση (αν ήταν κάποιου άλλου), τι απάντηση θα μπορούσες να δώσεις ?
    ..ότι αφού φουσκώνει λίγο τα φτερά, δώστου το τάδε η το δείνα φάρμακο ?
    ..και το ΑΝ έχουν πως το αντιμετωπίζεις ...αφού δεν είσαι σίγουρος ότι έχουν η τα συμπτώματα δεν συνηγορούν σ'αυτό, δεν έχεις κάτι να αντιμετωπίσεις.

7. steliosvas

steliosvas PB New Member

εχει ενας φιλος με ασθμα καναρινι και θελουμε να το θεραπευσουμε ηταν η δικη μου διατυπωση λαθος συγνωμη!:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...