Ανταλλάσσω Αρσενικό mosaic κόκκινο λιποχρωμικό με θηλυκό τιμπράντο ή μαλινουά

Συζήτηση με θέμα Αρσενικό mosaic κόκκινο λιποχρωμικό με θηλυκό τιμπράντο ή μαλινουά, που ξεκίνησε από smilenick, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 15 Νοε 2015.

1. smilenick

smilenick PB New Member

ΑΝΤΑΛΑΣΣΩ ΑΡΣΕΝΙΚΟ MOSAIC κοκκινο λιποχρωμικο με θυληκο τιμπραντο η γκλοστερ η εστω μαλινουα
    απο θεσσαλονικη

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Νομίζω πως μια φωτογραφία θα μας βοηθούσε περισσότερο ....

3. smilenick

smilenick PB New Member

να ανεβασω αλλα ειναι γνωστα τα μωσαικα και εχω 4 αρσενικα ιδια απο θυληκα ξεμεινα (((( και εχω ενα πορτοκαλοκκινο γκλοστερ με τιμπραντο και θελω φετος να το ζευγαρωσω οποτε ψαχνω κατι αναλογο να το ταιριαξω

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Θα περιμένουμε τις φωτό που σίγουρα θα σε βόηθήσουν.

5. panagiotis2014

panagiotis2014 PB New Member

Εχεις αρσενικο γκλοστερ και θες θυλικο. Δεν γινετε να ζευγαρωσουν

6. smilenick

smilenick PB New Member

μπασταρδακι απο πατερα γκλοστερ με μανα τιμπραντο ειναι και ολα γινονται οσο για τις ρατσες εκτρεφω ερασιτεχνικα εδω και 8 χρονια καναρινια ασε με να ξερω κατι και γω δεν ζηταω αποψεις για το τι γινεται αλλα να ανταλαξω το ρατσας μου με ενα θυληκο

7. smilenick

smilenick PB New Member

αυτα ανταλασσω

Συνημμένα Αρχεία:

• 312.jpg
      312.jpg
      File size:
      101 KB
      Προβολές:
      164
    • 309 copy.jpg
      309 copy.jpg
      File size:
      98,6 KB
      Προβολές:
      144
  8. smilenick

smilenick PB New Member

τοσο χαλια ειναι το μωσαικο μου? ουτε οσο ενα θυληκο δεν αξιζει? μαλον το χω υπερ εκτιμησει :(:( δεν πειραζει και η κουκουβαγια τα παιδια της ομορφα τα βλεπει

9. panagiotis2014

Δεν ειναι χαλια. Ολα τα πουλια ειναι ομορφα απλα ειναι δυσκολο να το ανταλαξεις. Καλυτερα να το πουλαγες σε χαμιλη τιμη. Ετσι καποιος θα το επερνε

10. George98

George98 PB Active Member

μα τι λες τώρα ? εγω το βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια :rolleyes: ! αλλά δεν έχω θηλυκό τιμπράντο ή γκλόστερ :faceplm

Γενικά στο φόρουμ δεν υπάρχουν πολλοί απο Θεσ/νικη οι περισσότεροι είναι απο Αθήνα... ίσος η magdaki να έχει αυτή ασχολείται με τιμπράντο αλλά δεν ξέρω αν θέλει να ασχοληθεί με mosaic

Μην βιάζεσαι ! περίμενε λίγες μέρες ακόμα ίσος βρεθεί κάποιος

11. pyroferus

pyroferus PB New Member

Κανε λίγες μέρες ακόμα υπομονή.

12. smilenick

smilenick PB New Member

ποτε δεν εχω πουλησει πουλι δεν ειμαι ουτε θα γινω ποτε ουτε ζωεμπορας ουτε εκμεταλευτης αθωων πλασματων τους εχω δωσει πολυ αγαπη και φροντιδα για να τις ξεπουλησω σε οποιαδηποτε τιμη ..για μενα ειναι ανεκτίμητα προτιμώ να τα χαριζω παρα να τα παζαρευω

13. panagiotis2014

Τοτε κρατα το

14. smilenick

smilenick PB New Member

αυτο θα κανω

15. Αν έχεις δεθεί συναισθηματικά τότε θα συμφωνήσω κι εγώ καλύτερα να το κρατήσεις. Ενα κελάηδημα παραπάνω δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!!!!

16. smilenick

smilenick PB New Member

οταν το βλεπεισ να βγαινει απο το αυγο να γινεται πουλι να μεγαλωνει γινεται να μη δεθεις αλλα πρεπει να παρει το δρομο του κιαυτο να ακολουθησει τη μοιρα του

17. Δίκιο έχεις αλλά μην το παίρνεις προσωπικά, μπορεί το πουλάκι να είναι πρώτο αλλά μπορεί να φταίνε οι περιορισμοί πχ λίγοι έχουν διαθέσιμα θηλυκά τιμπράντο, στη Θεσ/κη, αυτή την εποχή που μπορεί να έχουν ξεχωρίσει τα ζευγάρια για την ερχόμενη αναπαραγωγική περίοδο...

18. smilenick

smilenick PB New Member

οκ το ανταλασσω και με κοινο χωρις περιορισμους απαραιτητη προυποθεση να ναι υγιες

19. Τώρα πιστεύω ότι είναι πιό εύκολο!!!καλή επιτυχία(αν θες άνοιξε νέα αγγελία για να φαίνεται η σωστή στο θέμα )

20. smilenick

smilenick PB New Member

τελικα το πηγα σε πετ σοπ και μου το αλαξε με γκλοστερ ευχαριστω για την ανοχη σας και την κατανοηση σας στο αιτημα μου η αγγελια δεν ισχυει πλεον

Μοιραστείτε

Φόρτωση...