Χαρίζω Αρσενικό κοκατίλ 3 χρονών

Συζήτηση με θέμα Αρσενικό κοκατίλ 3 χρονών, που ξεκίνησε από κοκατιλόπουλος, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 28 Νοε 2015.

1. Έχω ένα πανέμορφο αρσενικό κοκατίλ λουτίνο περίπου 3 χρονών αλλά δεν μπορώ να το φροντίζω....
    Το πουλί είναι λίγο άγριο παρόλο που πατάει στο δάκτυλό μου, αλλά κελαηδά πολύ ωραία
    και του αρέσει η συντροφιά, ειδικά ενός άλλου πουλιού...Το πουλάκι αυτό έχει περάσει πολλά για αυτό η επιλογή ιδιοκτήτη θα είναι πολύ αυστηρή...
    Παρακαλώ όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει μαζί μου και για περεταίρω πληροφορίες σε προσωπική συζήτηση.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)...
    (Δεύτερο Θέμα για το πουλί:https://petbirds.gr/threads/Ανταλλάσσω-αρσενικό-κοκατίλ-με-θηλυκό.25451/ )

Συνημμένα Αρχεία:

2. δεκαοχτουρα

δεκαοχτουρα PB New Member

Μπορει να κανει παρεα με ενα θηλυκο?

3. Τι εννοείς;
    Να γίνει ζευγάρι με ένα θηλυκό; Ναι, εννοείται...

4. δεκαοχτουρα

Να ρωτησω τι εχει περασει το πουλακι?

5. Το πουλάκι ήταν σε ένα πετσοπ μέσα σε ένα πολύ μικρό κλουβί μαζί με ένα άλλο κοκατίλ χωρίς τίποτα (σουπιοκόκαλο, παιχνίδια κλπ )...Όταν το πήρα ήταν τρομαγμένο αλλά τώρα είναι καλά...

6. δεκαοχτουρα

Το ιδιο αντιμετωπισα με ενα θηλυκο κακαρικι. Τωρα ειναι καλα, εχει ζευγαρωσει πετυχημενα. Μαζι μου το κοκατιλ, θα ειναι ευτυχισμενο. Θα του παρω μια θηλυκια και θα εχει ολη την περιποιηση που του αρμοζει.

7. Σίγουρη απόφαση έτσι;

8. δεκαοχτουρα

Ναι. Το δινεις με κλουβι?

9. Λυπάμαι αλλά όχι....Μπορώ να σου δώσω τα απαραίτητα για το κλουβί αλλά δεν μου περισσεύει κλουβί

10. δεκαοχτουρα

Θα μου δωσεις λιγο χρονο να παρω κλουβι. Θελει ενα μεγαλο.

11. Επαναφέρω το θέμα γιατί δεν υπήρξε συμφωνία.
    Το πουλί είναι ακόμη διαθέσιμο.

12. Nikos kara

Nikos kara PB New Member

Καλησπέρα με ενδιαφέρει για το πουλί αλλά το πρόβλημα είναι ότι είμαι Αλεξανδρούπολη, πως θα μου το στείλεις;

13. Το κοκατιλάκι θα το πάρει ένας γνωστός μου.
    Συγγνώμη, η αγγελία έκλεισε.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...