Αρσενικο κοκατιλ θελει να ζευγαρωσει με το αλλο αρσενικο

Συζήτηση με θέμα Αρσενικο κοκατιλ θελει να ζευγαρωσει με το αλλο αρσενικο, που ξεκίνησε από Sunny, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 7 Σεπ 2014.

1. Sunny

Sunny PB New Member

παιδια ο 1 αρσενικος θελει να ζευγαρωσει με τον αλλον.... ολο του κανει το καλεσμα (mating call). τι γινεται τωρα? τι κανω?

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εσυ σαν τι θελεις να κανεις?

3. Sunny

Sunny PB New Member

ειναι σαν να λεμε οτι ενας ειναι ερωτευμενος με τον αλλον αλλα ο αλλος οχι και ουτος ή αλλος εγω θελω να τον δωσω. αμα τον δωσω(βεβαια θα παρω θηλυκο μετα) λετε να παθει καταθληψη ο αλλος ή κατι τετοιο?

4. andreas22

andreas22 PB New Member

????? μπερδευτικαo_Oo_O:thumbsdown::confused:

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Στο ίδιο κλουβί τα έχεις;

6. Sunny

Sunny PB New Member

ναι

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Για κοκατιλ μιλαμε? Τι ειναι αυτο που ονομαζεις mating call?

8. Sunny

Sunny PB New Member

ναι. το mating call ειναι αυτο που λεμε το "καλεσμα" που κανει το αρσενικο στο θηλυκο προκειμενου να το εντυπωσιασει και να ζευγαρωσουν.

9. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δεν νομίζω να ενδώσει ο άλλος. Αλλά αν ενδώσει τι να κάνουμε, συμβαίνουν κι αυτά :)

10. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

εχω περασει παρομια περιπτωση με δυο θυλικα lovebird που τα ειχα δει να ζευγαρωνουν και εκαναν και τα δυο αυγα κλουβια φυσικα. τα χωρισα πρωσπαθησα να τα βαλω με αλλα αρσενικα αλλα τιποτα δεν τεριαζαν με κανενα αλλο πουλι και τελικα τα ειχα δωσει. Αυτο ομωσ δεν ειναι και κανονας κρατα οποιο θες απο τα δυο και δοκιμασε με αρσενικο αφου ακολουθησεις καραντινα και γνωριμια.

11. Sunny

Sunny PB New Member

αυτο εχω στο προγραμμα... να κρατησω τον εναν απο τους δυο(τον πρωτο που πηρα και εχουμε δεθει) εχω βαλει και αγγελια για ανταλλαγη στο αντιστοιχο θεμα....

12. brand13

brand13 PB Member

Χα χα καλό..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...