Αρσενικο η θυληκο το λοβμπερντ;

Συζήτηση με θέμα Αρσενικο η θυληκο το λοβμπερντ;, που ξεκίνησε από Maria01, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Ιουν 2015.

1. Maria01

Maria01 PB New Member

Καλημέρα!! Ξέρω πως στα μωρακια είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρισεις! Αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τροπος να καταλάβω αν είναι θηλυκό το μωρακι λοβμπερντ;; :thumbsdown:

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εκτός από την επιλογή στο όνομα ... που θα σου χρειαστεί η αναγνώριση φύλου από τόσο μικρό?

3. Maria01

Maria01 PB New Member

Οπως εχω αναφερει ηδη εχω αρσενικο .. οποτε θα προτιμουσα να ηταν θηλυκο αλλα δε με πειραζει ιδιεταιρα γερο να'να και ο,τι να'ναι !

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει (γιατί όμως όχι) τεστ DNA .... οπότε θα ξέρεις και σίγουρα.

5. Maria01

Maria01 PB New Member

Θα πάω να το πάρω απευθείας και δε θέλω να τον βάζω τον άνθρωπο σε έξοδα! Δεν πειράζει γερο ναναι.

6. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Τεστ DNA μπορεί να γίνει αλλά το κόστος επιβαρύνει τον ιδιοκτήτη. Ακόμη και στην σπάνια περίπτωση να έχει γίνει από πριν, το πιο πιθανό είναι να προστεθεί η τιμή του τεστ στην τιμή αγοράς του πουλιού.

7. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Στα lovebirds το φύλο μόνο με τεστ, είναι πλέον χαμηλή η τιμή του γύρω στα 5 ευρώ.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...