Αρρωστο cockatiel, εκανε εμετο και εβγαλε αμασιτους σπορους

Συζήτηση με θέμα Αρρωστο cockatiel, εκανε εμετο και εβγαλε αμασιτους σπορους, που ξεκίνησε από Elias_184, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 5 Ιουν 2009.

1. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Παιδια καλησπερα χτες το βραδυ ειχα βγαλει το μικρο εξω κι παρατηρισα οτι εκανε εμετο και εβγαλε αμασιτους σπορους και σημερα το πρωι εκανα υγρα κακα:(.ειναι αρρωστο?Μηπος θα μπορουσατε να μου πειτε καλους γιατρους κοντα στο Περιστερι-Αθηνα?

Υ.Γ του εδοσα λιγο ψωμακι να φαει μηπος φταιει αυτο?:confused:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

3. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Κι απο λευτα ποσα περιπου περνει μια επισκεψει?

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Δεν εχω παει.Εγω οταν ειχα παει στον Αγ.Δημητριο ειχε εξετασει το ζευγαρι και του χα παει κουτσουλιες απο το ζευγαρι και απο την snowpearl.Ειχε παρεο 40 ευρω.

Ρωτα την Sissy που πηγαινει εκει τα δικα της να σου πει ποσο δινει.

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Σιγουρα ειναι αρρωστο αφου λες οτι κανει εμετο. Πρεπει να το δει γιατρος.
    Το θεμα ειναι οτι ανελαβες να το φροντισεις οποτε φανταζομαι οτι μπορεις να διαθεσεις τα χρηματα για την ιατρικη του περιθαλψη τωρα που την εχει αναγκη το πουλακι. :)

6. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Εννοιτε αλλα ηθελα να ξερω περιπου ποσο εχει;)).βρηκα εναν στο Ιλιον
    ΠΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
    ΙΔΟΜΕΝΕΩΣ 119
    ΙΛΙΟΝ τηλ 2102621758.. τον ξερετε ειναι καλος?

7. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

φιλε μου απο εμπειρια σου λεω να ζητησεις να γινει προτα καλλιεργια σαλιου και κουτσουλιας. οχι φαρμακα στην τυχη...
    εγω εδωσα 45 και ηταν μεσα και οι εξετασεις αυτες που σου ειπα...
    πριν πας οπουδιποτε ρωτα αν κανει καλλιεργια...

ολα να πανε καλα ...

8. constadinos

constadinos PB New Member

Τελικα τι εγινε με το πουλακι σου?Εισαι σιγουρος οτι ηταν εμετος ή απλα σε ταιζε?

9. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Εγω έδωσα 40 (http://animalclinic.gr/) ήταν μέσα ΚΑΙ εκστάσεις πούπουλων.

10. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Παιδια καλησπερα το πουλακι ειναι μια χαραΤο εδιξα σε εναν εκτροφεα που με μενει διπλα μου κι μου ειπε οτι ηθελε να με ταισει,το ιδιο μου ειπε κι ο γιατρος κι οτι οι υγρες κουτσουλιες ηταν απο το ψωμι που του ειχα δωσει!

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Χαιρομαι που τελικα δεν ηταν τιποτα.Για να το κανει αυτο πρεπει να ειστε πολυ δεμενοι.Μπραβο.

Για καλο και για κακο ομως κανε μια επισκεψη στον πτηνιατρο και πηγαινε του δειγματα απο κουτσουλιες.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...