Απόκτηση μωρού Cockatiel

Συζήτηση με θέμα Απόκτηση μωρού Cockatiel, που ξεκίνησε από NICK0, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Μαϊ 2009.

1. NICK0

NICK0 PB New Member

τελικα μετα απο αρκετη σκεψη αποφασισα και εκλεισα ενα μωρο cockatiel.τωρα οι ερωτησεις μου. ο εκτρωφεας μου ειπε οτι αν μπορω να το ταισω εγω για κανα δυο μερες γιατι μετα θα τρωει μονο του.τι να κανω θα τα καταφερω?η να περιμενω πρωτα να φαει και μετα να μου το στειλη?ευχαριστω.

2. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα να στο ταισει και να το παρεις ετοιμο
    Ας μην ρισκαρεις...
    Καλοριζικο και περιμενουμε οπωσδηποτε φωτο:)

3. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Αν δεν έχεις επιχειρήσει ξανά τάισμα με το χέρι, καλό θα ήταν να αποφύγεις να μπείς σε τέτοια διαδικασία. Δεν σταματάει με την μία να τρώει κρέμα και την επόμενη να τρώει κανονικά, χρειάζεται σταδιακή μετάβαση απο κρέμα σε στερεές τροφές.

4. NICK0

NICK0 PB New Member

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.δεν εχω ποτε ξαναταισει μωρο παπαγαλο.μου το παρουσιασε σαν κατι πολυ ευκολο και απλο.

5. jamieo

jamieo PB Member

Δεν είναι ένα απλό έργο. Ωστόσο, είναι μια εργασία που μπορείτε να μάθετε. Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να περιμένουμε μέχρι το cockatiel είναι εντελώς απογαλακτισμένα. Πολλές παιδικές πουλιά πεθαίνουν από την πλημμελή διατροφή τεχνικές. Είναι καλύτερα να μάθουν αυτό το έργο υπό προσεκτική παρακολούθηση.

6. Panosz

Panosz PB New Member

Καλησπέρα θα ηθελα και εγω να αποκτήσω ενα κοκατιλ μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις τα στοιχεία του εκτροφέα τιμη κτλ κτλ κτλ!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...