Απο που να αγορασω εναν ringneck;

Συζήτηση με θέμα Απο που να αγορασω εναν ringneck;, που ξεκίνησε από nickgr, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Οκτ 2009.

1. nickgr

nickgr PB New Member

παιδια θελω να αγορασω εναν παπαγαλο ringneck. μπορειτε να μου πειτε καποια πετ σοπ στην Αθήνα που να μπορω να βρω η ακομη καλυτερα να μου προτεινετε καποιους αξιοπιστους εκτροφεις για να αγορασω αυτον το παπαγαλο;;; καθε προταση ευπροσδεκτη...:)

2. δάγκας

δάγκας PB New Member

Εγώ πήρα τα κοκατίλ μου από pet city. Αλλά δέν γνωρίζω

3. Babistouta

Babistouta PB New Member

Καλησπέρα, και εγώ κοίταζα αυτό το διάστημα για ringneck και επικοινώνισα με ένα εκτροφείο στην Ρόδο και μου είπαν οτι θα έχει διαθέσιμα μωρά γύρω στον Μάρτιο..Δεν ξέρω αν μπορείς να βρείς αυτη την περίοδο

4. nickgr

nickgr PB New Member

τελικά πήγα σήμερα σε ένα πετ σόπ στην Αθήνα, στη Σοφοκλέους συγκεκριμένα( πολύ κοντα στα γνωστά πετ σόπ της Αθηνάς), και αγόρασα έναν πoλύ ωραίο yellow ringneck.

5. Wind-sa

Wind-sa PB Member

εχω δει χθες στο γνωστό τρομερό Πετ της Αθήνας κάποια μωρά RingNeck με πολυ ωραία χρώματα. Κίτρινα με ανοιχτό-κίτρινο κεφάλι και Πράσινο-Μπλε Pied αυτο το τελευταίο ήτανε πανέμορφο... Ομοσ πρόσεξα οτι τα δυο κίτρινα δεν ηχανε 2 δάχτυλα σε ενα πόδι... (και τα δυο πουλιά). :(

6. nickgr

nickgr PB New Member

αυτο που αγορασα εγω ειναι 5,5 μηνων (το είδα στο δαχτυλιδι που εχει στο ποδι του) και ειναι πολυ ηρεμο, κανει... ''ακροβατικα'' στο κλουβι του και ειναι πολυ ομορφο...

7. melagio80

melagio80 PB Member

Απο αυτο παντως το πετ εχει παρει ringneck o Σωτηρης- blackholesun.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...