Αποφασισα να βαλω τη μικρη με το ζευγαρι

Συζήτηση με θέμα Αποφασισα να βαλω τη μικρη με το ζευγαρι, που ξεκίνησε από lampros, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 21 Σεπ 2009.

1. lampros

lampros PB New Member

Aποφασισα σημερα τελικα οτι θα βαλω τη μικρη(Ειρηνη) με το ζευγαρι(Νασος και Ευτυχια) αφου ουτως η αλλως τηρησα την καραντινα κ το πουλακι ειναι μια χαρα! Τουλαχιστον προσωρινα μεχρι να της βρω κ αυτης καποιο ταιρι!Τα πλησιασα λοιπον τα κλουβια τους πριν λιγο και υπηρχε ανταποκριση και απο τις 2 πλευρες!Μαλλον αυριο θα τη βαλω στο κλουβι!Ανυπομονω να δω αντιδρασεις!

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Το κλουβι εχει το καταλληλο μεγεθος για 3 πουλια? Να εχεις το νου σου διοτι το ζευγος μπορει να μην την καλοδεχτει.

3. lampros

lampros PB New Member

Ανεστη το κλουβι εχει διαστασεις 80Χ50Χ50!δε θα την εχω μονιμα προς το παρον για να μη μεινει μονη της!Οταν της βρω αρσενικο θα τους παρω αντιστοιχω κλουβι!Το κλουβι ειναι καταλληλο για προσωρινα?

Θα δω πως θα τα πανε βεβαια κ αν δεν τη δεχτουν θα την παρω!

4. lampros

lampros PB New Member

Πριν λιγο πλησιασα τα κλουβια τους!:)Θα τα αφησω ετσι για λιγη ωρα!Το ζευγαρι το καλει παντως!Ειδικα η θηλυκια!

5. Victoria

Victoria PB New Member

Καλυτερα ειναι να περιμενεις να παρεις τον αρσενικο και να τα βαλεις μαζι,η γνωμη μου ειναι να μην το ρισκαρεις οχι θεμα καραντινας θεμα τσακωμου,βεβαια ποτε δεν ξερεις.Αν τυχον τα βαλεις να τα παρακολουθεις συνεχεια!

6. lampros

lampros PB New Member

Τελικα δεν τα εβαλα μαζι γιατι ελειπα απο το σπιτι..Ναι εχεις δικιο Βικτωρια νομιζω καλυτερα να περιμενω!Ειναι κριμα να χαλασω τοσο ωραιο ζευγαρι!Ελπιζω να βρω καποιον ωραιο να της κανει παρεουλα;)!

7. Φοίβος

Λαμπρο νομιζω πως πηρες τη σωστη αποφαση.:) Το κλουβι βεβαια ειναι ευρυχωρο αλλα καλυτερα το καθε ζευγαρι μονο του αφου εχεις τη δυνατοτητα και τη θεληση να τους τα προσφερεις. ;)

Φωτογραφιες μας εχεις δειξει καπου...

8. lampros

lampros PB New Member

Και εγω ετσι νομιζω!;)Οταν βρεθει αρσενικος θα παρω αναλογο κλουβι(Δεν ξερω αν θα βρω βεβαια γιατι η αληθεια ειναι οτι δυσκολευτηκα να βρω και μαλιστα σε χαμηλη τιμη)!Φωτογραφιες ειχα βαλει σε παλιοτερα θεματα,τις εχω βαλει ολες στο προφιλ μου(Τα μικρα φιλαρακια μου!)

9. Φοίβος

Αυτες τις ειδα. ;) Αυτο ειναι το κλουβι που λες 80Χ50Χ50?

10. lampros

lampros PB New Member

Οχι Ανεστη αυτο ειναι το παλιο κλουβι οπως και οι φωτογραφιες ειναι παλιες!Θα βαλω 1 βιντεο που εχω απο το νεο κλουβι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...