Απιστευτο, θα μας τρελανει ο παπαγαλακος

Συζήτηση με θέμα Απιστευτο, θα μας τρελανει ο παπαγαλακος, που ξεκίνησε από Αλεξης Κ., στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Μαϊ 2009.

1. Αλεξης Κ.

Αλεξης Κ. PB New Member

2. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Ειναι τυχερο γιατι ειναι μωρο το γατακι:p:D
    Οταν μεγαλωσει να δουμε τι μαγκας θα ναι

Χωρις πλακα παντως μπορει να συμβει..
    Υπαρχουν και υπηρχαν τετοιου ειδους καταστασεις και θεωρω τυχερο οποιον την βιωνει...

3. chrysovalantis

chrysovalantis PB New Member

Τέλειο! Δεν έχω λόγια! :)

4. mariah

mariah PB Member

Πολυ τρυφερη σκηνη αλλα σιγουρα αυτου του ειδους η συμβιωση εγκυμονει κινδυνους πιστευω.

5. Sissy

Sissy PB Senior Member

Κατι παρομοιο, σε αλλο :pμεγεθος!:D

Συνημμένα Αρχεία:

• 1].jpg
      1].jpg
      File size:
      99 KB
      Προβολές:
      131
  6. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Τελειο Σισσυ!

7. Janko

Janko PB New Member

Το Ιντερνετ ειναι γεματο απο φοτογραφιες και βιντεο παπαγαλων που παιζουν με γατες, παρα τις προειδοποιήσεις των ειδικών για τους κινδύνους απο τη συμβιωση πουλιών με μεγαλύτερα ζώα συντροφιάς. Τελοσπαντων, ελπιζω όλοι αυτοι να ξερουν τα ζωα τους :rolleyes:

[​IMG][​IMG]

:D

8. Victoria

Victoria PB New Member

Απίστευτες φωτογραφιες!
    Ειδικα αυτη με τον μακαο...

9. niva2gr

niva2gr PB New Member

Το οτι μπορεί πιθανόν, κάποια στιγμή, ένα απο τα δύο ζώα να γίνει επιθετικό δεν σημαίνει οτι πρέπει να αποκλείουμε τελείως τις μεταξύ τους συναναστροφές. Εφόσον τα δύο ζώα είναι φιλικά μεταξύ τους, και με την προϋπόθεση βέβαια οι συναναστροφές τους να γίνονται πάντα υπο επιτήρηση, αυτές οι παρέες μπορούν να αποδειχθούν ευεργετικές για όλες τις πλευρές. Στο κάτω-κάτω αν έπρεπε να φοβόμαστε τόσο πολύ για πιθανούς τραυματισμούς τότε ούτε εμείς θα έπρεπε να συναναστρεφόμαστε με σκύλους, γιατί μπορεί να μας δαγκώσουν, ούτε π.χ. με άλογα που είναι πολύ μεγαλύτερα σε μέγεθος απο εμάς, γιατί μπορεί να μας κλωτσήσουν. Και φυσικά θα ήταν απαγορευτικό να έχουμε μεγάλους παπαγάλους στο σπίτι μας γιατί μπορεί να μας δαγκώσουν άσχημα.
    Άλλωστε κατά κανόνα τα ζώα που είναι φιλικά μεταξύ τους δοκιμάζουν αρχικά τα όρια πόνου του άλλου ζώου και όταν πάρουν το μήνυμα οτι τα ξεπέρασαν κάνουν πίσω.

10. Yasmin

Yasmin PB Member

Νομίζω -αν και μου αρέσουν- ότι ειδικά στις γατούλες δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη πάντως :p

11. Ryu

Ryu PB New Member

12. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μισω και σας ερχετε βιντεακι με κοκατιλονι(σιβο)..και γατακι...

13. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

οριστε...ο μικρος τα κυνηγα παντου..τα γατακια ειναι πολυ μικα οποτε δεν υπαρχει (ακομα τουλαχιστον) κυνδινος να τον τραυματισουν...

14. mariah

mariah PB Member

Πολυ χαριτωμενο Αγγελε!Ευτυχως που ειναι μικρα ακομη!

15. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Μου ρχεται να μπω μες στην οθονη και να τα ζουληξω και τα 2
    .

Μοιραστείτε

Φόρτωση...