Απελευθέρωση φλώρων

Συζήτηση με θέμα Απελευθέρωση φλώρων, που ξεκίνησε από makis1981, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 22 Μαρ 2016.

misalouris
Best Answer misalouris, 22 Μαρ 2016
Σωστά σκέφτηκες και φυσικά καλά έκανες και δεν τα άφησες αλλά ρώτησες την παρέα μας. Είναι αδύνατο να απελευθερωθούν άμεσα. Για να έχουν ελπίδα να... Ολόκληρο το Post
  1. makis1981

makis1981 PB New Member

Μου χαρισαν ενα ζευγαρι φλωρους που ειχαν πιασει λεει απο μικρα σε φωλια.τα πηρα επιτηδες για να απελευθερωσω.θα μπορεσουν να ζησουν να ζησουν ομως συο περιβαλλον?

2. Best Answer:
    Post #313808 by misalouris, 22 Μαρ 2016
  3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Ψήφοι: 1
    Σωστά σκέφτηκες και φυσικά καλά έκανες και δεν τα άφησες αλλά ρώτησες την παρέα μας.
    Είναι αδύνατο να απελευθερωθούν άμεσα.
    Για να έχουν ελπίδα να ζήσουν θα πρέπει να υπάρξει προετοιμασία.
    αυτό μπορούν να το κάνουν πολύ καλά τόσο η ΑΝΙΜΑ όσο και το ΕΚΠΑΖ
    Σχετικές Πληροφορίες θα βρεις:
    https://petbirds.gr/threads/Παράνομο-Εμπόριο-Άγριων-πουλιών-Το-καθεστώς.22328/
    https://petbirds.gr/threads/Επανένταξη-άγριων-πουλιών-στη-φύση.21965/

4. makis1981

makis1981 PB New Member

Σευχαριστω.θα καλεσω αυριο

5. ianos

ianos Daily Active Member

Μάκη εισαι καταπληκτικός και είναι υπέροχο αυτο που έκανες και το οτι θα επικοινωνήσεις ώστε να επανενταχθούν σωστά τα πουλακια στη φύση.
    Συγχαρητηρια!
    Κράτα μας ενήμερους για τη διαδικασία.

6. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Μπραβο σου πολυ σωστη σκεψη τετοιου ειδους πουλια πρεπει να ζουν εκει που ανηκουν στην φυση δηλαδη.

7. alicedros

alicedros PB Supporter

Και θέλουμε και βίντεο ή φώτο! Έχω δει και πραγματικά το συναίσθημα είναι μοναδικό! Οπότε αποθανάτισε τη στιγμή να θυμάσαι την υπέροχη πράξη που έκανες!!! Εγώ σε τέτοια βίντεο συγκινούμαι! και πάλι συγχαρητήρια!!

8. boukefalas

boukefalas PB New Member

πηγαινετα στην ΑΝΙΜΑ θα βρουν σωστο μερος να τα απελευθερωσουν οταν θα ναι ετοιμοι.
    τα χαν πιασει μικρα δηλαδη βαλαν το χερακι τους στη φωλια και τα πηραν απο τους γονεις τους
    για πιο λογο για να τα πουλησουν?

9. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

μπράβο σου Μάκη..πολλά μπράβο για το ήθος και την ειλικρίνεια σου,καθώς και για τον τρόπο που χειρίστηκες το θέμα αυτό!! μπράβο σου!!

10. makis1981

makis1981 PB New Member

Χαίρετε!Μίλησα με την ΑΝΙΜΑ και θα τους τα στειλω με το Κτελ.Ελπίζω να προλάβω αύριο.Ειναι και ένα καλό μάθημα για τον μικρό μου Χρήστο να μάθει να σεβεται τη φύση!

Ο μικρός ήθελε να τα έχουμε όπως τα παπαγαλάκια του!

11. ianos

ianos Daily Active Member

Μήπως ο μικρός θα ήθελε ένα πουλάκι που ναι μεν δε θα έπαιζε μαζί του, ούτε και θα το φρόντιζε ( γιατι αυτο θα το αναλάμβανε ο μπαμπάς του) που να κελαιδά;
    Διερευνητική ερώτηση θέτω..

12. makis1981

makis1981 PB New Member

Ο μπαμπάς είχε και ξαναζωντάνεψε την τρέλα του με τα παπαγαλάκια.ο μικρός ακόμα είναι στο στάδιο της εκμάθησης!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...