Απελευθέρωση άγριας καρδερίνας

Συζήτηση με θέμα Απελευθέρωση άγριας καρδερίνας, που ξεκίνησε από ΑΒΑΤΟΝ, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 26 Νοε 2014.

1. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Θέλω να γεμίσουμε αυτό το θέμα με χιλιάδες post
    ----------------------------------------------------------
    Σήμερα μου έφερε ένας πιτσιρικάς μία καρδερίνα ως δώρο γιατί ξέρει ότι είναι το χόμπι μου.
    Πήγε λοιπόν ο μπαγάσας και πήρε μία από τον πατέρα του και μου την έφερε για να με ευχαριστήσει.
    Του εξήγησα λοιπόν με λίγα λόγια τι θα έπρεπε να γίνεται με τα πιασμένα πουλάκια και φάνηκε πως κατάλαβε αφού με κοιτούσε με απορημένο βλέμα. Θα δείξει...στο μέλον...αν μου φέρει κι άλλη....

Επειδή ήταν βιαστικός δεν ήθελε να κάτσει να την απευθερώσουμε μαζί.

Το έκανα όμως με τον Γιώργο όταν ήρθε να πάρει τα δύο πουλάκια που του είχα τάξει.

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο παιδιά!
    Σφαίρα έφυγε το πουλάκι. Εκεί που το αφήσατε έχει κι άλλες; Καλά εσύ είσαι έμπειρος Βασίλη. Μπράβο, μπράβο!

3. alicedros

alicedros PB Supporter

Αχ ψυχάκι μου! Τυχερό! Μακάρι να σου φέρει κι άλλες του μπαμπά του να τις απελευθερώσεις και αυτές! :)

4. kostaskirki

kostaskirki PB New Member

Μπραβο ρε Βασιλη! Αξιος!

5. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

πολυ τυχερο το καρδερινακι μεσα στην ατυχια που του φυλαγε η μικρη του ζωη μεχρι τωρα καλη συνεχεια να εχει και μακρια απο κακα χερια

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Τυχερό πουλάκι, εύχομαι να βρεθούν κι άλλα (φυλακισμένα) στη θέση του!Μπράβο Βασίλη!:thumbsup:

7. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Χαχαχαχαχα ..Βασίλη, βρήκαμε παπά ..ν'απελευθερώσουμε 5-6 ...Αλίκη έγραψες την ατάκα της μέρας !
    Βill , θα προτείνω στη διαχειριστική ομάδα, να θεσπίσουμε βραβείο οικολογικής συνείδησης και εκτροφικής επάρκειας ...και στα δύο είσαι βασικός υποψήφιος !

Πάντα τέτοια !

8. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Νικόλα λες να απελευθερώσω τον Λάζαρο να δούμε τι θα γίνει ?

Ρεζίλι θα γίνω....

9. johnrider

johnrider PB New Member

καλά ρε έξω από το μαγαζί το αμόλησες για να κάνει φωλιά στο δέντρο.

10. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Θα βρει κι άλλες...

Τα πρωινά...νωρίς έχει αρκετές.

11. johnrider

johnrider PB New Member

μπράβο έτσι να βλέπουμε τέτοιες εικόνες.

12. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Τωρα που το σκέφτομαι ρε Γιάννο.....ρε λες να έκανα λάθος και να ελευθέρωσα την δικιά σου ?

Ρε λες ?

:thumbsdown:

13. johnrider

johnrider PB New Member

την αναγνωρίζω από χιλόμετρα.

14. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Όλα έτσι πρέπει να τα αφήσουμε, ελεύθερα στη φύση.

15. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Γιώργο, ας μην είμαστε αιθεροβάμονες .. Ας αφήνουμε όσες περισσότερες μπορούμε στη φύση, ας γίνονται περισσότεροι έλεγχοι και κατασχέσεις στο Σχιστό, ας μειωθεί το φαινόμενο πιασμένων στα πετ σόπς ..ας βρει πολλούς μιμητές αυτή η κίνηση του Βασίλη ( και όσων το έχουν συνειδητοποιήσει )...και θα'χουμε κάνει άλματα !

16. George.72

George.72 PB New Member

Μπράβο! Βασίλη για αυτή την ενέργειά σου και σε ευχαριστώ που με περίμενες να το ελευθερώσουμε μαζί.... ένοιωσα πολύ όμορφα.

Τα πιασμένα εκεί που ανήκουν.... στη ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...