Αντε και καλη τυχη μαγκες

Συζήτηση με θέμα Αντε και καλη τυχη μαγκες, που ξεκίνησε από ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 22 Μαρ 2008.

1. Γεια χαρα σε ολους! Ηρθε και για μενα η ωρα να το παρω ζεστα το θεμα. Μετα την ανελπιστη κληρονομια που μου αφησε ενας φιλος , και την περσινη ευλογια που μου θερισε τα λιγα καναρινακια που ειχα , προχωρισα ολο αυτο το διαστημα σε διαμορφωση των χωρων μου , και φυσικα στην αποκτηση καναρινιων μετα βεβαια απο σχολαστικους ελεγχους , απολυμανσεις χωρων κλπ.Σημερα θα σας προιδεασω (συντομα φωτο) , α) Εξωτερικη κλουβα 200*200*180υψος με κλαδια ,φυτα ,& γυρω γυρω καλαμιες (εχει κρυο στο Κιλκις ακομα) και β) ανακατασκευη αποθηκης 15τμ σε χωρο φροντιδας καναρινιων , με μονωση , ρυθμιζομενο φωτισμο , αποθηκευτηκους χωρους για τροφες - φαρμακα, θερμανση κ.α. Ξεκιναω λοιπον με 5 ζευγαρια καναρινια + 1 ζευγαρι καρδερινα/καναρα. Θελω να ευχαριστησω τα μελη του MALINOIS για την υπερπολυτιμη συλογη γνωσεων που μου προσεφεραν. Αντε και καλη τυχη μαγκες. ΥΓ 1 Δεν ημουν , δεν ειμαι , και ουτε θελω να γινω η να το παιξω εκτροφεας αλλα ειναι το μερακι μεγαλο ρε παιδια.
    Κληρονομια = 18 αγριοπουλια

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

2. τονυ

τονυ PB New Member

καλησπερα γιωργο ακουγοντε ολα αυτα φανταστηκα μπραβο και καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου

3. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

γιωργο ελπιζω να τα καταφερεις φιλε ,κιπ γουοκιν

4. paris27

paris27 PB New Member

Γιωργο σου ευχομαι καλα ζευγαρωματα με γερα πουλακια και να τα χαιρεσαι στο μερος που θα τα εχεις!

5. Λέλος

Λέλος Banned

Άντε και καλή αρχή. Αν και έπρεπε ήδη να έχεις στρώσει
    Καρδερίνα με κανάρα λες θα στρώσεις. Τι κανάρα ? εννοώ ποιά ράτρα

6. skytiger

skytiger PB New Member

γιωργο καλη επιτυχια σου ευχομαι και καλους απογονους να σου φερουνε στο νεο σπιτικο που τους ετοιμασες

7. Λέλος

Λέλος Banned

Γιώργο δεν μου είπες τελικά η κανάρα τι θ'αναι / 2. Ο Κιλκισιακός υπάρχει ? άσχετο

8. calvo

calvo PB New Member

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα φιλε

9. α) ειναι μια κιτρινουλα αηδονοφωνη
    β)

10. Λέλος

Λέλος Banned

Εντάξη η κανάρα κοινή και έτσι είναι το καλύτερο, η ομάδα με τα κίτρινα ?

11. Rainbow

Rainbow Banned

Γιωργο τι καναρινια εχεις?

12. Παιδια θα ανεβασω φωτο σε λιγες μερες , κατι σαν παρουσιαση , εκει θα αποκαλυφθω :D

13. Λέλος

Λέλος Banned

Έγινε φιλαράκι θα περιμένουμε

14. g-kiss

g-kiss PB New Member

Kαλη επιτυχια και καλα ζευγαρωματα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...