Παρουσιάζω Αντε και αλλο ενα ζευγαρακι

muthos

PB New Member
2 Σεπ 2006
821
31
Περιστέρι
Κωδ.
ΣΦΩΠ EOO-V 005
μετα απο την πρωτη γενα ασπορα η δευτερη 4 στα 4 αλλα το 1 δεν αναπτηχτικε μεσα στο αυγο

Συνημμένα

Georgina

Honored Member
PBCP Contributor
11 Σεπ 2006
6.126
306
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια
Γιαννη να σου ζήσουν!

Παρατηρώντας τις φωτογραφίες απο τα ζευγαράκια σου διαπίστωσα οτι οι φωλιές τους είναι φτιαγμένς από διαφορετικά υλικά και με διαφορετική τεχνοτροπία.Ποιος αποφασίζει για το τί υλικό θα χρησιμοποίησει το καθε ζευγάρι??Βάση ποιού σκεπτικού επιλέγεις το υλικό που θα δωσεις στο καθε ζευγάρι??:confused:

muthos

PB New Member
2 Σεπ 2006
821
31
Περιστέρι
Κωδ.
ΣΦΩΠ EOO-V 005
Τζωρτζινα πολυ σωστα βλεπεις οτι υπαρχουν διαφορετικα ιλικα στης φολιες,καταβασει αποφασιζουν οι καναρες ποιο θελουν για να σου δωσω να καταλαβεις στο ενα ζευγαρι εβαζα το ασπρο νιμα και την μια εφτιαχνε φολια μετα απο λιγο την χαλαγε του εβαλα τσοχα και την επομενη αρχισε να γεναει,το αλλο δεν μπωρουσε να το στροση και οταν βοηθουσα εγω μετα απο λιγο την χαλαγε,και αυτο που βλεπεις με το λευκο νιμα ειναι το μονο που ευτιαξε φολια με αυτο!
απλα εγω μονο παρατιρω και βλεπω τι κανουν και επεμβενω εκει που χριαζετε

siteia68

PB New Member
9 Φεβ 2008
20
1
sitia
να σου ζεισουν ...χρηστος ανεστη παιδια και χρονια πολλα

παιδια η μια καναρα μου ειχε 4 αυγα σημερα ειναι περιπου 12-13 μερες αλλα σημερα δεν εχει καθιση καθολου στην φωλια τι συμβενη?? τα παρατησε ειμαι και καινουργιοσ και δεν ξερω και πολλα και παω να σκασω αν καποιος εχει την ευγενη καλοσυνη να μου απαντηση θα το εκτιμουσα ευχαριστω