Ανταλλάσσω Ανταλλασω την καναρα μου με οποιοδήποτε άλλο πουλί

Συζήτηση με θέμα Ανταλλασω την καναρα μου με οποιοδήποτε άλλο πουλί, που ξεκίνησε από georgio13, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 26 Σεπ 2009.

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
  1. georgio13

georgio13 PB New Member

;ανταλλαζω την καναρα μου, δεν ειναι κανενα ειδοσ, ενα απλο καναρινι ειναι. με τα παντα ( με 1 Lovebird, με ζεβρακια, με αρσενικο καναρινι ή ενα αλλο ειδοσ πουλιου, που δεν το θελετε και θελετε να απαλαχτιτε. και να το αντικαταστισετε με μια καναρα, κοινωνικη, μπορει να μαθει να ειναι εξω απο το κλουβι τησ και τιτιβιζει μελωδικα. δεν εχω προβλιμα, συμβιβαζομαι και με αρσενικα και με θυλικα ( εκτοσ αμα ειναι κοκατιλ, για κοκατιλ θελω θυλικο μαζι με το κλουβι του).

2. georgio13

georgio13 PB New Member

ΚΑΙ ΟΧΙ μπατζι!

3. Mpikis

Mpikis PB New Member

Τιτιβιζει μελωδικα??ειναι σιγουρα θυληκό?

4. georgio13

georgio13 PB New Member

ναι, ειναι σιγουρα θηλικο. ειπα τιτιβιζει, δεν ειπα τραγουδαει.

5. mariannita22

mariannita22 PB New Member

Γιατί θες να την ανταλλάξεις?? Πιο το νόημα??

6. ria

ria PB New Member

γιατι δεν κρατας την καναρα σου να παρεις και εναν αρσενικο καποια στιγμη ???

7. georgio13

georgio13 PB New Member

βασικα θελω να την κρατησω αλλα οι γονεισ μου θελουν κατι που να τραδουδαει καλητερα και θελουν κατι με πιο πολλα χρωματα. ειχα αρσενικο αλλα μου εφυγε. και δεν θελω να σκορπαω το χαρτζιλικι μου.

8. ria

ria PB New Member

παντως τα ζεμπρακια να ξερεις δεν κελαηδανε μελωδικα..αν θες πουλακι να κελαηδαει θα σου ελεγα να κοιταξεις να παρεις μονο καναρινι

9. georgio13

georgio13 PB New Member

χα χα

εγω τωρα το ανταλλαζω. αμα εχεισ καποιο πουλι που θεσ να ανταλαξεισ με την καναρα μου καλοσ. αλλιοσ τι χωνεσε?:p

10. Zelda

Zelda PB New Member

η ευγενεια ποτε δεν βλαπτει κανεναν...δε χωθηκε απλα σου ειπε πιο ειναι το καλυτερο πουλι ωστε να μηνεις ικανοποιημενος και εσυ κ οι δικοι σου.

11. sakis276

sakis276 PB New Member

ανταλλαζω την καναρα μου... με τα παντα ( με 1 Lovebird, με ζεβρακια, με αρσενικο καναρινι...

δεν εχω προβλιμα, συμβιβαζομαι και με αρσενικα και με θυλικα

οι γονεισ μου θελουν κατι που να τραδουδαει καλητερα και θελουν κατι με πιο πολλα χρωματα

Kαλησπερα.Απο την στιγμη φιλε μου που ψαχνεις για καποιο πουλι που θα κελαηδαει,ΔΕΝ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΣΕ ΜΕ ΘΥΛΗΚΑ.Ουτε και με Lovebird ουτε και με Zebras.Αφου λες οτι δεν εχεις προβλημα να σου δωσουν θηλυκο γιατι να κανεις την ανταλλαγη τοτε?Αφου και το δικο σου θηλυκο ειναι.Aρα κατι αλλο υπαρχει που δεν μας λες.Καλο ειναι να πεις τον πραγματικο λογο που θελεις να κανεις αυτην την ανταλλαγη.Δεν ειναι κακο.

12. Mpikis

Mpikis PB New Member

Οχι Σάκη κανεις μεγάλο λάθος υπαρχει και μια ανταλλαγη με κοκταιλ μαζι με το κλουβι του αν είναι θυληκο...Φίλε γιωργο επειδη εισαι μικρος και δε θέλεις να σπαταλας το χαρτζιλικι σου θα σου προτεινα να σκεφτεις καλυτερα τι θέλεις... και αν μπορει κάποιος να σου εμπιστευτει πουλάκι... https://petbirds.gr/threads/Πως-να-ζεστανω-το-κοκατιλ-μου-τωρα-που-μπαινει-ο-χειμωνας.17138/

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 22 Ιουλ 2016
  13. ria

ria PB New Member

δεν χωνομαι πρωτον..απλα εκφερω την γνωμη μου ωστε οι γονεις σου και συ να μεινουν ικανοποιημενοι..απο την στιγμη που εβαλες αγγελια εδω θα πρεπει να δεχτεις ολες τις συμβουλες που μπορουν να δωσουν καποιοι πιο γνωστες απο σενα..σε περιπτωση που θα ηθελα να δωσω καποιο απο τα πουλια μου θα ηθελα να το δωσω σε καποιο ατομο που το αγαπα και ειναι σιγουρος οτι το θελει..δυστυχως ο τροπος σου με λυπει αφανταστα καθως δεν εχεις κατασταλαξει στο τι ακριβως πουλι θελεις και δεχεσαι ανταλλαγες μονο για να ξεφωρτοθεις οπως λες την καναρα σου..ποιος λοιπον εγγυαται οτι σε 1 μηνα δεν θα θες να ξεφορτωθεις και το πουλι που θα σου δωσουμε για ανταλλαγη???

κατα τα αλλα με καλυψαν οι προλαλησαντες!

14. georgio13

georgio13 PB New Member

συγνωμη αν παραφερθηκα. λοιπον ργω την καναρα μου την δεινω γιατι οι γονεισ μου το αποφασισαν. εγω την θελω αλλα τι να κανεισ γονεισ ειναι. το πουλακι οπου θα ανταλαχθει θα το προσεχω σαν τα ματια μου. ειμαι σιγουροσ πωσ θα το αγαπησουν οι γονεισ μου. αλλα μου ειναι παραξενω γιατι δεν την θελουν την καναρα.

15. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

αμα το θεωρείς σκόρπισμα χρημάτων την απόκτηση ενος πουλιού ,ΑΣΤΟ ΚΑΛΙΤΕΡΑ!

16. anatoly

anatoly PB Member

Γιωργο οι λεξεις που χρησιμοποιεις νομιζω πως δεν αντιπροσωπευουν (θα τολμησω να πω)τους περισσοτερους απο δω, ειμαστε μια κοινοτητα που αγαπαμε τους φτερωτους μας φιλους, το νεαρον της ηλικιας σου σε δικαιολογει...ως ενα σημειο!:)
    Αν δεν θελεις την καναρα σου, μπορεις κ να τη χαρισεις!:)

17. Mpikis

Mpikis PB New Member

Αρα πολυ πιθανον να μην θέλουν και το καινουργιο πουλι...οποτε αστο παληκαρακι μου!Αστους να σου παρουν αυτοι κατι..η πηγαινε σε ενα πετ σοπ με τη μητερα σου, ρωτα την τι της αρεσει και οτι σου πει...ανοιξε μια αγγελια και ανταλλαξετο για παραδειγμα με κοκατιλ και μονο...

18. melagio80

melagio80 PB Member

Αφου σου φαινεται παραξενο που δεν θελουν την καναρα αστο Γιωργο!
    Μπορει να μην θελουν και το οποιοδηποτε αλλο πουλακι και ειναι κριμα.
    Χαρισε την καναρα καπου και ασε τις ανταλλαγες.
    Μπορεις να παρεις μετα κατι αλλο,πχ μια γυαλα με ενα χρυσοψαρο που δεν εχει και πολλα εξοδα για το χαρτζιλικι σου.

19. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ειναι αντελως ασχετο αυτο που θα πω αλλα ειναι πολυ σημαντικο.

Κανενα μα κανενα ψαρι δεν ζει σε γυαλα.Ειδικα τα χρυσοψαρα χρειαζονται πολυ χωρο και εξοπλισμο.

20. georgio13

georgio13 PB New Member

οχι δεν το θεωρο σκορπιμα λεφτων, απλοσ επειδι εχω λιγο χαρτζιλικι δεν μπορω να παρω αλλο πουλι. για αυτο.

Μοιραστείτε

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
Φόρτωση...